Investīcijas var būt ļoti daudzveidīgas, un savus privātos finanšu līdzekļus var ieguldīt arī mākslā, turklāt šādam ieguldījumam būs tāda pievienotā vērtība, kāda nebūs nevienam citam aktīvu veidam. Pasaulē investīcijas mākslā ir populāras un pirmais mākslas fonds tika izveidots jau pirms vairāk nekā gadsimta - 1904. gadā, kamēr Latvijā cilvēku loks, kas ar investīcijām mākslā nodarbojas profesionāli, piedaloties izsolēs un veidojot mākslas kolekcijas, pagaidām ir salīdzinoši neliels.
Māksla pieder pie alternatīviem investīciju veidiem. Tas nozīmē, ka mākslas darbus nevar tirgot biržā līdzīgi kā akcijas vai obligācijas. Tomēr investīcijas mākslas priekšmetos, īpaši vizuālajā mākslā, ir nozīmīga daļa no pasaules investīciju apjomiem.
Aplēses liecina, ka kopējā mākslas darbu vērtība, kuros cilvēki ir ieguldījuši savus finanšu līdzekļus, ir apmēram 1,7 triljoni ASV dolāru. Lielākā daļa investēti laikmetīgajā mākslā, kam seko impresionistu darbi un tikai pēc tam vecmeistaru mākslas darbi. Ieguldījumu atdeve ir salīdzinoši liela - laika posmā no 1985. līdz 2020. gadam peļņa no visas aktīvu klases bija 8,3%, mūsdienu mākslai - pat 11,5%.* Kā norādīts jaunākajā "Deloitte Tax & Consulting Luxembourgh" pētījumā par investīcijām mākslā, pēdējo 10 gadu laikā mākslas nozīme un loma ieguldījumu pārvaldībā ir augusi un vairs nav jautājums vai māksla ir tās sastāvdaļa, bet gan kā to efektīvāk iekļaut investīciju portfelī.