Foto: Pixabay

Eiropas Parlamenta oficiālajā mājaslapā 2022. gada maijā publicēts ziņojums par Finanšu sektora digitālās darbības noturības regulu (Digital Operational Resilience Act for financial services) jeb DORA. Tas nozīmē, ka panākta konceptuāla vienošanās arī par regulas, kuras mērķis ir stiprināt digitālās noturības prasības finanšu pakalpojumu nozarē un tās infrastruktūrā, ieviešanu. Realitātē ES finanšu sektora izmaiņas, ko ietver regula, liks lielai daļai organizāciju pārskatīt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) politiku un pašreiz notiekošos procesus, kas saspringtas ģeopolitiskās situācijas apstākļos, ir būtiski, tāpēc svarīgi būt informētam par gaidāmajām izmaiņām.

Svarīgi atzīmēt, ka DORA izpratnē finanšu sektorā ietilpst tai skaitā, bet ne tikai: kredītiestādes, maksājumu iestādes, elektroniskās naudas iestādes, tirdzniecības vietas, alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieki un pārvaldības sabiedrības, datu paziņošanas pakalpojumu sniedzēji, revidenti, revīzijas uzņēmumi, kā arī kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzēji.

DORA, līdz ar tās stāšanos spēkā 2022. gada beigās, veido daļu no Eiropas Komisijas digitālās stratēģijas attīstības posmiem, kuras virsmērķis - atbalstīt ES digitālo finanšu attīstību, vienlaikus mazinot potenciālos apdraudējumus. Ar šīs regulas palīdzību, plānots būtiski uzlabot aizsardzību pret potenciālajiem incidentiem, kas veido organizāciju iekšējos un ārējos IKT riskus. Digitālās noturības jautājums ir sevišķi aktuāls ģeopolitiskās krīzes laikā, organizāciju vadītājiem liekot papildu fokusēties uz organizācijas digitālās drošības stiprināšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!