Foto: LETA
Šogad daudz tiek runāts par iespējām taupīt siltumenerģiju, kas ir loģiski, ņemot vērā šī brīža energoresursu cenas. Ir skaidrs, ka šajā apkures sezonā, atbilstoši ministru kabineta noteikumu izmaiņām, apkures temperatūra telpās tiks samazināta. Otrs veids – mazināt temperatūru karstā ūdens sagatavošanas sistēmā. Ja par pirmā ietekmi šaubu nav – katrs telpu temperatūras samazinājums par grādu dod maksājuma ietaupījumu par 5%, tad karstā ūdens sagatavošanas sistēmā šādu ietaupījumu nav iespējams iegūt pat samazinot temperatūru par 5 grādiem.

Ministru lēmuma mērķis ir saprotams – šā brīža energoresursu cenu kontekstā mazināt patērētā kurināmā īpatsvaru, līdz ar to mazinot izmaksas patērētājiem - visiem valsts iedzīvotājiem. Visiem, kuriem dzīvojot kopīpašumā, nav individuālas iespējas taupīt. Bēdīgi, ka apziņa par taupīšanu aktualizējas tik saspringtā laikā ar augstu energoresursu cenu, jo plānveidīgi, ar salīdzinoši mazām investīcijām pareizi uzlabojot siltumapgādes sistēmas, jau līdz šim bija iespējams samazināt siltumenerģijas patēriņu un ar to saistītās izmaksas.

Savukārt ziņa par to, ka septembra pēdējā nedēļā apkure jau ir pieslēgta 400 daudzdzīvokļu dzīvojamajām ēkām, tikai indikatīvi parāda to Rīgas dzīvojamo ēku skaitu, kas aprīkotas ar modernām siltumapgādes sistēmām, ar efektīvu regulāciju atsevišķajos dzīvokļu īpašumos un individuālu patērētā siltuma uzskaiti. Jāsecina, ka skaits ir nepiedodami mazs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!