Jānis Bārda: Latvijā izstrādātais risinājums frekvenču spektra mērīšanai paver plašas pielietojuma iespējas telekomunikāciju nozarē
Foto: Publicitātes foto
Pieaugot datu apjomam, kā arī datu tīklu pārraides ātrumam un jaudas prasībām, pieaug nepieciešamība pēc īpaši augstu frekvenču diapazonu izmantošanas. Līdz ar to arī radiofrekvenču spektra mērīšanas metodes prasa nepārtrauktu attīstību.

VAS "Elektroniskie sakari" sadarbībā ar mikroviļņu iekārtu ražotāju AS "SAF Tehnika", mākslīgā intelekta programmatūras risinājuma izstrādei piesaistot tehnoloģiju inovāciju uzņēmumu "Latvijas Mobilais telefons", izstrādājuši unikālu risinājumu radiofrekvenču spektra parametru mērīšanai, izmantojot dronu.

Drons – mūsdienu aeronautikas, elektronikas un robotikas nozares viens no inovatīvākajiem tehnoloģiju sasniegumiem – jau zināmu laiku vairs nav nekas neparasts. Šis nelielā izmēra bezpilotu lidaparāts var pārvietoties autonomi, bez cilvēku kontroles un ārpus to redzes loka vai tikt vadīts pat no attāluma. Drona pielietojumam robežu nav – tos plaši pārstāv ikviena industrija, izmantojot tos zinātnē, pētniecībā, izglītībā, inžinierzinātnēs, būvniecībā, tirdzniecībā, rūpniecībā, navigācijā, aviācijā, militārajā jomā, jūrniecībā, loģistikā, meklēšanas un glābšanas darbos, izklaides jomā, tostarp foto un video veidošanā, apdrošināšanas un komunālajos pakalpojumos utt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!