Līga Peiseniece: Mākslīgais intelekts var palīdzēt arī izglītībā
Foto: Publicitātes attēli

Šobrīd ir grūti noticēt, bet savulaik, kad tikko parādījās iespēja lietot mums tik ierasto www jeb vispasaules tīmekli, bija cilvēki un cilvēku grupas, kas aktīvi iestājās pret tā izmantošanu, pamatojot savu nostāju ar to, ka internets veicinās cilvēku nošķirtību. Tomēr laika gaitā internets ir kļuvis par būtisku komunikācijas, informācijas iegūšanas un sabiedriskās dzīves sastāvdaļu.

Jau tagad ir skaidrs, ka līdzīgi notiks arī ar mākslīgo intelektu, tāpēc tā vietā, lai protestētu un bremzētu tā attīstību, mums ir jāmācās lietot, pārvaldīt, efektīvi izmantot visas priekšrocības, ko sniedz zinātne vai tehnoloģiju attīstība. Banku augstskola ir viena no tām mācību iestādēm, kas jau šobrīd plaši un aktīvi izmanto mākslīgā intelekta piedāvātas iespējas.

Studentiem, kuri šogad pievienosies Banku augstskolai, būs iespēja pašiem "uz savas ādas" izmēģināt mākslīgā intelekta sniegtās priekšrocības izglītības procesā. Proti, esam iekļāvuši to mācību programmā, mācamies izmantot to kā metodi un vienlaikus uzsākām darbu pie iekšējā normatīva izstrādes, lai nepieļautu plaģiātismu un veicinātu kritiskās un radošās domāšanas attīstību. Jau septembrī augstskolā taps mākslīgo intelektu regulējošs dokuments par izmantošanu studijās un pētniecībā un drīzumā plānojam izstrādāt jaunu MI mācību kursu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!