*Reklāmraksti 2017 - 9834
Foto: Publicitātes foto
Modernās medicīnas zināšanas un tehnoloģijas spēj ļoti daudz – kopā ar profesionālu rehabilitāciju pilnvērtīgu dzīvi spēj dzīvot cilvēki gan ar sarežģītiem funkcionēšanas traucējumiem gan ļoti cienījamā vecumā, bet pacienti darbspējīgā vecumā – iespējami ātrāk atgriezties darbā un iemīļotajās aktivitātēs.

Proti, pēc smagām traumām vai nopietnām saslimšanām atveseļošanās process nav iespējams bez medicīniskās rehabilitācijas pasākumiem. Pētījumi liecina, ka pēc akūta infarkta kardioloģiskā rehabilitācija teju par trešdaļu palielina pacienta iespējas turpināt pilnvērtīgi dzīvot un savukārt divām trešdaļām no insultu pārcietušajiem pacientiem pēc akūtās ārstēšanas ir nepieciešama rehabilitācija. Pacienti pēc smagām traumām un ievainojumiem nevar iztikt bez rehabilitācijas palīdzības. Latvijā valsts finansētās rehabilitācijas apjoms joprojām ir nepietiekams, jo līdz ar medicīnas sasniegumiem, populācijas novecošanos un cilvēku augošām prasībām pēc dzīves kvalitātes, nelielais finansējuma pieaugums nenosedz vajadzības, īpaši ambulatorās rehabilitācijas jomā.

"Lai ikviens pacients ar smagu saslimšanu vai traumu saņemtu vislabāko iespējamo palīdzību, rehabilitācijai ir jāatbilst trīs nosacījumiem – tai jābūt savlaicīgai, pēctecīgai un efektīvai. Tad arī slimnieki, pat tie, kuri neatkarīgā dzīve nekad neatgriezīsies, spēs izjust dzīves garšu – iespēju robežās kustēties, darboties, parūpēties par sevi. Vieglāk būs arī šo cilvēku tuviniekiem un ģimenēm" saka NRC "Vaivari" pārstāve. Ar rehabilitācijas palīdzību mēs varam ietaupīt valsts līdzekļus ilgtermiņā, jo varam mazināt invalidizāciju un nepieciešamos finanšu līdzekļus smagi cietušo pacientu turpmākai aprūpei un asistenti izdevumiem. Rehabilitācija ir mūsdienīgas veselības aizsardzības stratēģija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!