Uzmanību! Vai jūsu priekšnieks video konferences zvanā tiešām ir jūsu priekšnieks vai arī tas ir dziļviltojums – hiperreālistisks video un audio, kas radīts ar mākslīgā intelekta palīdzību?
Britu inženiertehnisko risinājumu kompānija "Arup", starp kuras projektiem ir pasaulē atpazīstamais Sidnejas operas nams, zaudējusi 200 miljonus Honkongas dolāru (25 miljonus ASV dolāru) krāpšanas shēmā, kurā kibernoziedznieki video konferences zvana laikā izmantojuši digitāli klonētas vadītāja un citu darbinieku versijas un likuši veikt vairākus maksājumus, piektdien ziņo laikraksts "The Financial Times".
Šis gadījums ir viens no lielākajiem zināmajiem dziļviltojuma krāpšanas gadījumiem pasaulē, iepriekš par to jau ziņoja Honkongas policija, gan neatklājot krāpnieku upuri. "The Financial Times" atklājis, ka tas ir britu milzis "Arup", kas visā pasaulē nodarbina ap 18 tūkstošiem darbinieku un kura gada apgrozījums pārsniedz 2 miljardus britu mārciņu.
Honkongas policija iepriekš vietējiem medijiem atklāja, ka kāds uzņēmuma darbinieks Honkongā saņēmis ziņu no it kā kompānijas Lielbritānijā mītošā finanšu direktora par nepieciešamību veikt slepenu darījumu. CNN ziņo, ka darbiniekam sākotnēji bijušas aizdomas par pikšķerēšanas mēģinājumu. Taču pēc tam, kad video zvanā pievienojās cilvēki, kuri izskatījās un izklausījās pēc viņa kolēģiem, darbinieks veicis vairākus pārskaitījumus kopsummā par 200 miljoniem Honkongas dolārus pirms saprata, ka tā ir krāpšana, tomēr sazinoties ar uzņēmuma galveno biroju.