Igaunijas komunikāciju kompānijas piedāvā vienu no lēnākajiem interneta savienojumiem Eiropā, taču tas ir visdārgākais, vēsta lietišķo ziņu portāls "Delfi Arileht".
Rakstā pausts, ka salīdzinājumā ar Lietuvu un Latviju interneta pakalpojumu cenas ir daudz augstākas, pat salīdzinot visos trīs tirgos strādājošu uzņēmumu piedāvājumus.
"Delfi Arileht" norāda, ka Igaunija ir priekšpēdējā vietā starp 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm pēc mājsaimniecību, kurām pieejams vismaz 100 megabitu savienojums, īpatsvara. 2023.gadā Igaunijā fiksēts savienojums bija 35,5% interneta lietotāju, Lietuvā tādu bija 67% un Latvijā - 70%.
Kā vēsta portāls, Igaunijas lēnais interneta savienojums nav saistīts ar infrastruktūras trūkumu, jo 76% Igaunijas iedzīvotāju ir pieejams 100 megabitu kabeļa savienojums. Tas ir nedaudz mazāk nekā vidēji Eiropā, taču par pieciem procenta punktiem vairāk nekā Latvijā.
"Delfi" secina, ka viens no galvenajiem iemesliem zemajam ātras datu pārraides savienojuma izmantojumam Igaunijā ir augstā cena. Kā pauž portāls, pašlaik Eiropā ir maz pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā interneta savienojumu, kura ātrums nepārsniedz 100 megabitus, ja viņiem ir pieejams optiskās šķiedras kabelis, tikmēr Igaunijā "Telia" un "Elisa" nekautrējas piedāvāt pat 15 un 20 megabitu savienojumu optiskās šķiedras kabeļa klientiem.
Piemēram, "Elisa" klienti var palielināt interneta ātrumu no minimālā līdz 100 megabitiem sekundē, par to papildu maksājot desmit eiro. Tādējādi par interneta ātrumu, kas Eiropā ir standarts, Igaunijā jāmaksā 28 eiro mēnesī.
"Citiem vārdiem sakot, Igaunijā luksuss ir tas, kas citviet Eiropā ir minimums," secina lietišķo ziņu portāls.
Portāls arī pauž, ka Igaunija ieņēma 67. vietu pasaulē pēc platjoslas interneta ātruma, kas mērīts testēšanas platformā "speedtest.net". Tādējādi Igaunija atpaliek no tādām valstīm kā Krievija, Vjetnama un Moldova.