Atklāts, ka Īlonam Maskam patīk izspiegot savus kritiķus un citas personas
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Elektroauto giganta "Tesla" dibinātājs un vietnes "X" īpašnieks Īlons Masks sevi vienmēr pozicionējis kā runas brīvības piekritēju, taču tajā pašā laikā ir izmantojis privātos izmeklētājus un dažādus citus instrumentus, lai izsekotu un apklusinātu savus kritiķus, raksta Lielbritānijas medijs "Tortoise Media".

Viena no šīm personām ir britu speleologs Vernons Unsvorts, kurš iesūdzējis Masku tiesā 2018. gadā par apvainojumu izteikšanu vietnē "Twitter". Jauns pētījums atklāj, ka Masks izmantojis vismaz divas privātu izmeklētāju grupas, kuras izmantoja dažādas metodes, lai mēģinātu iegūt informāciju.

2018. gada jūlijā Unsvorts nokļuva uzmanības centrā. Divpadsmit Taizemes jauniešu futbola komandas dalībnieki un viņu 25 gadus vecais treneris tika iesprostoti dziļi alu sistēmā Ziemeļtaizemē. Ūdens līmeņa celšanās dēļ komanda bija nošķirta no ārpasaules vairāk nekā nedēļu.

Unsvorts nepārtraukti strādāja vairāk nekā divas nedēļas, koordinējot glābšanas darbus.

"CNN" viņam vaicāja komentāru par Maska piedāvājumu nosūtīt "maza izmēra zemūdeni", lai palīdzētu glābšanas darbos.

Unsvorts "CNN" sacījis, ka šī zemūdene nav praktiska, norādot, lai Masks to "liek tur, kur saule neiespīd".

Masks uz šo komentāru atbildēja, vietnē "Twitter" viņu nosaucot par "pedo puisi". Unsvorts iesūdzēja tiesā Masku par apmelošanu.

Reaģējot uz to, Maska komanda iztērēja aptuveni 50 000 dolāru, lai nolīgtu privātdetektīvu Džeimsu Hovardu-Higinsu, kurš atrastu kompromitējošu informāciju par Unsvortu. Hovards-Higinss solījis, ka izpētīs Unsvorta atkritumus, izliksies par labdarības darbinieku, lai iegūtu informāciju, kā arī piekļūs ar viņu saistīto personu "Facebook" profiliem.

Tāpat atklāta informācija par citiem gadījumiem, kad Masks izmantojis spiegošanas metodes.

Tā, piemēram, Masks nolīdzis privātus izmeklētājus, lai 24 stundas diennaktī sekotu atsevišķus "Tesla" darbiniekus. Bijušais "Tesla" drošības darbinieks apgalvo, ka uzņēmums piekļuvis darbinieka tālrunī esošajai informācijai. Arī citi uzņēmuma trauksmes cēlēji apgalvojuši, ka viņi izsekoti. "Tesla" noliegusi jebkādus pārkāpumus.

Tāpat Maska komanda, iespējams, nolīgusi privātdetektīvu firmu Austrālijā, lai tā izsekotu Maska bijušo draudzeni Amberu Hērdu, kamēr viņa filmējās filmā "Aquaman".

Masks atteicies komentēt šos un citus gadījumus, taču "Tortoise" raksta, ka noprotams – Masks noliedz jebkādus pārkāpumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!