!["DeepSeek" ir "modinātāja zvans" ASV tehnoloģiju uzņēmumiem, uzsver Tramps "DeepSeek" ir "modinātāja zvans" ASV tehnoloģiju uzņēmumiem, uzsver Tramps](https://images.delfi.lv/media-api-image-cropper/v1/0a8cbcb4-9560-4a42-a694-d0193e7066d2.jpg?w=576&h=324&r=16:9)
ASV prezidents Donalds Tramps Ķīnas uzņēmuma "DeepSeek" uzplaukumu nodēvējis par "modinātāja zvanu" ASV tehnoloģiju nozarei, vēsta BBC.
"Delfi Bizness" jau rakstīja, ka ķīniešu mākslīgā intelekta (MI) sarunbota parādīšanās satricināja Volstrītu – lielāko tehnoloģiju uzņēmumu, piemēram, "Nvidia", akciju cenas strauji kritās.
Nozari satraucis "DeepSeek" apgalvojums, ka tā R1 modelis ir izveidots ar niecīgām izmaksām – tas radījis jautājumus, vai ASV spēs saglabāt savu dominējošo pozīciju mākslīgā intelekta jomā.
"DeepSeek" ir kļuvusi par visvairāk lejupielādēto bezmaksas lietotni ASV tikai nedēļu pēc tās palaišanas.
Reaģējot uz šo ziņu, Tramps sacījis, ka jaunākie notikumi Ķīnas mākslīgā intelekta nozarē var būt "pozitīvi" ASV. "Ja to varētu izdarīt lētāk, ja to varētu izdarīt [par] mazāku summu [un] sasniegt tādu pašu gala rezultātu. Es domāju, ka tas būtu labi," viņš teicis žurnālistiem.
Viņš arī pavēstījis, ka nav nobažījies, jo ASV arī turpmāk būs dominējošais spēlētājs šajā jomā.
"DeepSeek" darbojas ar atvērtā koda "DeepSeek-V3" modeli, par kura apmācību esot iztērēti aptuveni 6 miljoni ASV dolāru, kas ir ievērojami mazāk nekā konkurentu iztērētie miljardi. Vienlaikus šo apgalvojumu jau ir apstrīdējuši citi mākslīgā intelekta nozares pārstāvji.
Pēc "DeepSeek-R1" palaišanas šā mēneša sākumā uzņēmums lielījās ar "veiktspēju, kas ir līdzvērtīga" vienam no ASV MI kompānijas "OpenAI" jaunākajiem modeļiem.
"DeepSeek" tehnoloģiju atzinīgi novērtējuši augsta līmeņa eksperti, tostarp "OpenAI" vadītājs Sems Altmens, kurš to nosaucis par "iespaidīgu modeli, jo īpaši attiecībā uz to, ko viņi spēj nodrošināt par attiecīgo cenu", lai gan viņš piebildis, ka "OpenAI" "nodrošinās daudz labākus modeļus", turpinot darbu.