![ASV vērtē, vai ķīniešu "DeepSeek" apdraud nacionālo drošību ASV vērtē, vai ķīniešu "DeepSeek" apdraud nacionālo drošību](https://images.delfi.lv/media-api-image-cropper/v1/0f41fc46-dfe1-420a-8e2f-6518592d5d12.jpg?w=576&h=324&r=16:9)
ASV amatpersonas šobrīd vērtē Ķīnas uzņēmuma "DeepSeek" mākslīgā intelekta (AI) produkta ietekmi uz valsts drošību, paziņojusi Baltā nama preses sekretāre Karolīne Levita, vēsta BBC.
Jāpiebilst, ka ASV jūras kara flote jau aizliegusi izmantot "DeepSeek" lietotnes "potenciālu drošības un ētikas apsvērumu dēļ".
Tikmēr ASV mākslīgā intelekta risinājuma "ChatGPT" autors "OpenAI" solījis cieši sadarboties ar valdību, lai nepieļautu, ka konkurenti pārņem tā tehnoloģiju.
Šīs nedēļas sākumā "DeepSeek" lētais, bet jaudīgais mākslīgā intelekta modelis izraisīja ASV tehnoloģiju uzņēmumu akciju cenu kritumu, jo investori apšaubīja miljardiem dolāru lielos izdevumus, kas tiek tērēti jaunai mākslīgā intelekta infrastruktūrai.
"Šorīt es runāju ar [Nacionālās drošības padomi], viņi pēta, kādas varētu būt [nacionālās drošības sekas]," sacījusi Levita, kura arī atkārtojusi ASV prezidenta Donalda Trampa dienu iepriekš pausto, ka "DeepSeek" vajadzētu būt brīdinājuma signālam ASV tehnoloģiju nozarei.
Kā ziņoja CNBC, ASV jūras kara flote ir nosūtījusi e-pasta vēstuli saviem darbiniekiem, kurā brīdina viņus neizmantot "DeepSeek" lietotni "potenciālo drošības un ētikas apsvērumu dēļ, kas saistīti ar modeļa izcelsmi un izmantošanu".
Runājot "Fox News", Deivids Sakss, kurš Baltajā namā tagad ir atbildīgais par mākslīgo intelektu un kriptovalūtām, arī izteicis pieņēmumu, ka "DeepSeek", iespējams, ir izmantojusi "OpenAI" izstrādātos modeļus.
Tikmēr "DeepSeek" apgalvo, ka ir kļuvis par kiberuzbrukumu mērķi. Pirmdien tas paziņoja, ka uz laiku ierobežos reģistrāciju, jo tā programmatūrai ir "liela mēroga ļaunprātīgi uzbrukumi".