Piedāvājam iepazīties ar citiem nozīmīgiem darījumiem, kuros iesaistītas ASV tehnoloģiju kompānijas.
Top 15 - 'Facebook' iegādājas 'Instagram', 2012.gada aprīlis
Pasaulē lielākais sociālais tīkls - ASV uzņēmums "Facebook" - par vienu miljardu dolāru iegādājas fotogrāfiju koplietošanas aplikācijas izveidotāju "Instagram". Līdz "WhatsApp" iegādei šis bija "Facebook" lielākais darījums.
Top 14 - 'Yahoo' iegādājas 'Tumblr', 2013.gada maijs
ASV interneta kompānija "Yahoo" par 1,1 miljardu dolāru iegādājas mikroblogošanas vietni un sociālo tīklu "Tumblr", bijušajai "Google" vadītājai Marisai Meierei īstenojot lielāko pārņemšanas darījumu kopš stāšanās "Yahoo" izpilddirektores amatā.
Top 13 - 'eBay' iegādājas 'PayPal', 2002.gada jūnijs
ASV interneta izsoļu un tirdzniecības kompānija "eBay Inc." par 1,5 miljardiem dolāru iegādājas interneta maksājumu pakalpojumu uzņēmumu "PayPal".
Top 12 - 'Google' iegādājas 'YouTube', 2006.gada oktobris
ASV interneta gigants "Google" 2006.gada oktobrī par 1,65 miljardiem dolāru iegādājās interneta video platformu "YouTube" no tās dibinātājiem Stīvena Čena un Čada Hērlija.
Top 11 - 'Facebook' iegādājas 'Oculus', 2014.gada marts
ASV sociālā komunikācijas gigants "Facebook" paziņo par virtuālās realitātes briļļu izstrādātāja "Oculus" iegādi, darījuma summai veidojot divus miljardus dolāru.
Top 10 - 'Google' iegādājas 'DoubleClick', 2008.gada marts
ASV interneta tehnoloģiju gigants "Google" pabeidz interneta reklāmas kompānijas "DoubleClick" pārņemšanu, par to samaksājot 3,1 miljardu dolāru.
Top 9 - 'Google' iegādājas 'Nest Labs', 2014.gada janvāris
ASV interneta tehnoloģiju gigants "Google" paziņo par tā dēvēto viedo termostatu un dūmu detektoru uzņēmuma "Nest" pārņemšanu, par to samaksājot 3,2 miljardus dolāru.
Top 8 - Microsoft' iegādājas 'aQuantive', 2007.gada maijs
ASV informācijas tehnoloģiju kompānija "Microsoft Corp." samaksā sešus miljardus dolāru, lai iegādātos starptautisku digitālā mārketinga kompāniju "aQuantive". Tajā laikā šī darījuma cena tiek uzskatīta par pārmērīgu augstu. Piecus gadus vēlāk "Microsoft" tiek spiests īstenot aktīvu vērtības norakstīšanu 6,2 miljardu dolāru apmērā saistībā ar tiešsaistes pakalpojumu struktūrvienības vērtības kritumu "aQuantive" darījuma dēļ.
Top 7 - 'Microsoft' iegādājas 'Nokia', 2013.gada septembris
ASV informācijas tehnoloģiju kompānija "Microsoft Corp." par 7,2 miljardiem dolāru iegādājas Somijas "Nokia" mobilo telefonu ražošanas struktūrvienību, tādējādi cenšoties iesaistīties konkurences cīņā ar "Apple" un "Google" viedtelefonu tirgū.
Top 6 - 'Oracle' iegādājas 'Sun Microsystems', 2009.gada aprīlis
ASV datoru programmatūras ražotājs "Oracle" par 7,4 miljardiem dolāru iegādājas grūtībās nonākušo informācijas tehnoloģiju pakalpojumu kompāniju "Sun Microsystems Inc." un tās "Java" programmēšanas valodu.
Top 5 - 'Microsoft' iegādājas 'Skype', 2011.gada maijs
ASV informācijas tehnoloģiju kompānija "Microsoft Corp." par 8,5 miljardiem dolāru iegādājas interneta telefonijas uzņēmumu "Skype", tādējādi "Microsoft" īstenojot lielāko iegādes darījumu.
Top 4 - 'Hewlett-Packard' iegādājas 'Autonomy', 2011.gada augusts
ASV datoru ražotājs "Hewlett-Packard" par 10,24 miljardiem dolāru iegādājas Lielbritānijas programmatūras izstrādes kompāniju "Autonomy". ASV varasiestādes vēlāk sāka izmeklēšanu saistībā ar "Hewlett-Packard" apsūdzībām, ka "Autonomy" īstenojusi "grāmatvedības pārkāpumus".
Top 3 - 'Google' iegādājas 'Motorola Mobility', 2011.gada augusts
ASV interneta gigants "Google" par 12,5 miljardiem dolāru iegādājas "Motorola" mobilo ierīču struktūrvienību, lai konkurētu ar "Apple" viedtelefonu tirgū. Mazāk nekā trīs gadus vēlāk "Google" par 2,91 miljardu dolāru pārdod "Motorola Mobility" Ķīnas datoru ražotājam "Lenovo".
Top 2 - 'Facebook' iegādājas 'WhatsApp', 2014.gada februāris
ASV sociālā komunikācijas gigants "Facebook" plāno paplašināt darbību mobilo ierīču segmentā, paziņojot par mobilās ziņapmaiņas rīka "WhatsApp" iegādi par 19 miljardiem dolāru. Šo darījumu vēl nepieciešams apstiprināt regulatoriem.
Top 1 - 'Hewlett-Packard' iegādājas 'Compaq', 2001.gada septembris
ASV datoru ražotājs "Hewlett-Packard" par 25 miljardiem dolāru iegādājas konkurentu "Compaq", tādējādi cenšoties konkurēt ar IBM.