"TechLife" nespēja atteikties no iespējas izrādīt pēdējo godu "Nokia" – ar "Lumia 830" aiziet vesela ēra. Vai atceraties "Nokia 5110"? Daudziem tas bija pirmais mobilais tālrunis...
Turklāt "Nokia Lumia 830" nav visdārgākais šīs markas viedtālrunis, kas paredzēts tikai izredzētajiem. Pie viena no mobilo sakaru operatoriem raksta publicēšanas brīdī šī modeļa viedtālrunis maksā 389 eiro, bet pie cita – tikai 288 eiro. Tas ir vairāk nekā adekvāti, ņemot vērā tā tehnisko izpildījumu un iespējas.
“Nokia Lumia 830” tehniskie raksturlielumi
Vēl šim vidējās cenas "Lumia" ir piecu collu ekrāns ar 1280 reiz 720 pikseļu izšķirtspēju, "Gorilla Glass 3" aizsargstikls, FM radio, SD zibatmiņu ligzda, "Bluetooth" u.c. mūsdienu funkcijas. Viedtālruņa darbību nodrošina 1.2 GHz četrkodolu procesors "Snapdragon 400" un viena gigabaita operatīvā atmiņa.
Neskatoties uz samērā mazjaudīgo procesoru, izmēģinājumu laikā pārliecinājāmies, ka šim viedtālrunim nekas "nebremzē". Savukārt akumulators (2200 mAh), mērenas lietošanas apstākļos, darbojas divas dienas līdz nākamajai nepieciešamajai uzlādei.
Solīds viedtālrunis solīdiem cilvēkiem
Solīdumu "Lumia 830" modelim piešķirt metāliskais (alumīnija) rāmis. "Lumia 830" aizmugurējais vāciņš, kas ir noņemams, ir no matēta polikarbonāta, tādējādi viedtālrunis no galda paņemams un rokā turams ir ērti, jo neslīd. Tāpat tas neskrāpējas – labi kalpos ne vienu mēnesi vien. Un pat ja saskrāpēsies, to var nomainīt – tas pieejams dažādās krāsās.
Ekrāns pelna tikai uzslavas! Tā attēls ir labi saskatāms arī tiešos saules staros, atspīdumi ir minimāli un skatu leņķi lieliski. Ja tehnisko parametru un dizaina ziņā "Lumia 830" vēl nodod, ka nav no dārgākajiem viedtālruņiem, tad ekrāns gan ir pārāks par citiem šajā cenu kategorijā.
Iepazīstam “Microsoft Windows Phone 8.1”
Būtiskākā "Nokia Lumia 830" atšķirība no visiem "aifoniem" un jebkura "Android" viedtālruņa ir operētājsistēma – "Microsoft Windows Phone 8.1". Saskaņā ar globālās analītiskās kompānijas IDC datiem "Windows Phone" tirgus daļa pasaulē 2014. gadā nokritās no 3,3% uz 2,7%. Vienkārši sakot –, šī operētājsistēma nav populāra.
No šīs vispārējās mazpopularitātes izriet viens būtisks trūkums – nepietiekams populārāko aplikāciju piedāvājums operētājsistēmai. Pat tās, kuras tur ir, atjauninājumu parasti saņem tikai pēc tam, kad to jau ir saņēmuši "iOS" un "Android" lietotāji. Izstrādātājiem "Windows Phone" diemžēl nav prioritārajā sarakstā.
Tomēr tajā pašā laikā nevar teikt, ka "Windows Phone" būtu maz aplikāciju vai spēļu. Jā, to ir mazāk nekā "iOS" un "Android", kā arī dažkārt jāskatās populāro nosaukumu alternatīvās versijas.
Pati "Windows Phone 8.1" operētājsistēma rada tikai pozitīvas emocijas – tā ir vienkārši lietojama un mūsdienīga. Biežāk lietojamās aplikācijas lietotājs var novietot starta ekrānā un katrai aplikācijai atvēlēt ikonas lielumu pēc savas izvēles. Tāpat aplikācijas var kārtot mapītēs, gluži kā "iOS" un "Android".
Pēc lietošanas ērtuma un ātruma mēs "Windows Phone 8.1" liktu uz viena plaukta ar "iOS". Tāpat kā "Apple", arī "Microsoft" lietotāju nelutina ar neskaitāmām uzstādījumu variācijām un brīvību, kāda savukārt ir "Android" operētājsistēmai. Apbēdina? Jā! Atvieglina dzīvi? Būtiski!
Interesantākās atšķirības un fotokamera
Pazaudēta vai nozagta viedtālruņa meklēšanas funkcija "Find My Phone" ir pieejama arī šeit, tāpat kā "iOS" un "Android". Turklāt uzņēmumu darbiniekiem īpaši patiks "Windows Phone" iebūvētais VPN klients.
Tālruņa zvana saņemšanas brīdī lietotājam parādīsies "Skype" poga, ar kuras nospiešanu mobilo zvanu var pārnest uz balss saziņu "Skype" aplikācijā ar nosacījumu, ja arī zvanītājam ir "Skype" aplikācija.
Fotokamerai ir ne tikai "Carl Zeiss" optika, bet arī plašas manuālās regulācijas iespējas, it kā jūsu rokās būtu entuziasta fotorīks. Mainot ekspozīcijas un fokusa iestatījumus, izmaiņas tūlīt ir redzamas ekrānā – tieši tāda bilde būs arī galarezultātā, nospiežot mehānisko foto slēdzi. Ar 10 megapikseļu fotokameru pilnībā pietiek, lai uzņemtu kvalitatīvus attēlus, pat vājāka apgaismojuma apstākļos, jo "Nokia Lumia 830" ir arī optiskā stabilizācijas sistēma.
"Internet Explorer 11" pārsteidza... Sen nebijām redzējuši tik mūsdienīgu interneta pārlūku no "Microsoft" inženieriem. Šeit ir arī "anonīmā" iespēja apmeklēt internetu ("Private Browsing"), ir arī iespēja favorītās interneta mājaslapas un atvērtos šķirkļus sinhronizēt ar citām ierīcēm.
Protams, "Nokia Lumia 830" ir arī "Office" programmatūras pakotne – "Word", "Excel", "PowerPoint" un "OneNote". Dokumentus var ne tikai atvērt un apskatīties, bet arī rediģēt. Turklāt tas viss ir bez maksas!
Būtisku lomu "Windows Phone" izvēlē spēlē arī "Here" navigācijas sistēma, kurai ir arī speciālais gājēju maršruta režīms. Šīs navigācijas sistēmas kartes, kas izmantojamas arī bez interneta datu pieslēguma, mūsuprāt, ir labākas nekā līdzīgās "iOS" un "Android" operētājsistēmai.
Izvēle... Kā izvēle tā būs?
Bērnu un pusaudžu viedtālrunis? Nu, nezin' gan... padārgi? Būtiskas priekšrocības šajā mērķauditorijā ir izturīgs korpuss un iespēja mainīt aizmugurējo paneli dažādās krāsās. Plus laba fotokamera, sociālo tīklu aplikācijas un lieliska integrācija ar "Windows" datoriem. Būtisks trūkums, ka var nebūt kādas spēlītes, kuras klasesbiedriem ir "Android" platformas viedtālruņos, kā arī pašportretu (t.s. selfiju) fotokamera ir vāja.
Kas attiecas uz visiem pārējiem... Godīgi sakot, "Nokia Lumia 830" un "Windows Phone 8.1" mūs patīkami pārsteidza. Viedtālrunis ir pilnīgi "rīcībspējīgs" (tādā nozīmē, ka neierobežo tā lietotāju), bet operētājsistēmai ir gana daudz jaunu un oriģinālu aplikāciju, kuras konkurentiem vispār nav.
"Nokia Lumia 830" neliks tā lietotājam žēloties un taisnoties "bet toties tas maksā mazāk par 400 eiro". Jā, šim viedtālrunim, iespējams, nav paveicies, ka tas darbojas ar "Windows Phone" –, sistēmu, kura tā arī nespēj izkāpt no bedres ar nosaukumu "Bet jums nav manas iemīļotās spēlītes".
Jā, "Nokia" zīmols viedtālruņu jomā aiziet vēsturē, bet dara to ar paceltu galvu. Un kas zina, varbūt "Nokia" kā viedtālruņu ražotājs vēl atgriezīsies – līdz šāgada beigām somu tehnoloģiju uzņēmumam ir vienošanās ar "Microsoft", ka "Nokia" nedrīkst izgatavot savus viedtālruņus.