Konferences rīkotāji, pasākumam sākoties, portāla "Delfi" lasītājiem piedāvā īpašu uzmanību pievērst desmit no daudzsološākajiem agrīnās stadijas startapiem no Latvijas, kuri 2018. gadā varētu būt vieni no nozares labākajiem jaunajiem uzņēmumiem.
"Esam droši, ka 2018.gada laikā piedzīvosim jaunus veiksmes stāstus, jo nākamgad Rīgā tiks atvērtas vismaz trīs jaunas akseleratoru programmas un būs pieejami vairāki jauni riska kapitāla fondi," skaidro "TechChill" pārstāvji.
'HackMotion' – palīgs sportistiem
"HackMotion" ir valkājama kustību atsekošanas (motion capture) sistēma sporta veidu apguvei. Šobrīd treniņos izplatītākais rīks kustību analīzei ir video ieraksts. Tomēr, kā norāda konferences rīkotāji, tā lietošana nodarbībās ir sarežģīta, jo kamerai ir ierobežots skatu lauks, nepieciešams labs apgaismojums, kādam ar kameru ir jādarbojas, ne vienmēr ir iespējams iegūt precīzus mērījumus no filmētā materiāla, turklāt tos analizēt var tikai atkārtojot ierakstu.
"HackMotion" sensoru sistēma reālā laikā ievāc datus par ķermeņa stāju un kustībām un attēlo tās 3D vidē. Vienlaikus programmatūra analizē datu plūsmu un sniedz sportistam atgriezenisko saiti, piemēram, brīdina ar skaņas signālu, ja kustība tiek izpildīta kļūdaini.
"HackMotion" produkti šobrīd pieejami golfa un šaušanas sportu cienītājiem. Kompānijas klienti ir treneri un sportisti, taču drīzumā paredzēts pievērsties arī sporta entuziastu auditorijai.
"HackMotion" ir dibināta 2016. gada beigās un komanda ir absolvējusi divas akselerācijas programmas – "Buildit Hardware Accelerator" Igaunijā un "Startup Sauna" – Somijā. Kompānija arī sekmīgi startējusi starptautiskos konkursos, tostarp "Slush" konference iekļūstot Eiropas 100 perspektīvāko agrās izaugsmes jaunuzņēmumu vidū.
'CastPrint' – kaulu lūzumu ārstēšana
Ar jaunāko 3D tehnoloģiju un īpaši izstrādātu procesu palīdzību, "CastPrint", kā prognozē konferences rīkotāji, mainīs kaulu lūzumu ārstēšanas pieredzi gan pacientiem, gan medicīnas profesionāļiem.
"Izstrādāts ciešā sadarbībā ar inovatīvākajiem traumatoloģijas speciālistiem, "CastPrint" uzlabos pacienta ikdienu atveseļošanās laikā. "CastPrint", salīdzinājumā ar tradicionālo ģipsi, ir krietni vieglāks, ūdensdrošs risinājums, kas nodrošina gaisa apmaiņu ādai. "CastPrint" ir viegli integrējams jebkuras veselības aprūpes iestādes ikdienā, nemainot visiem ierasto ārstniecības gaitu, tajā pat laikā ietaupot medicīnas personāla katram pacientam patērēto laiku un medicīnas iestādes budžeta līdzekļus," skaidro konferences rīkotāji.
Kompāniju 2016. gadā izveidoja Jānis Oliņš un Sigvards Krongorns.
'Notakey' un kriptovalūtas
"Notakey" piedāvā identitātes un autentifikācijas risinājumus uzņēmumiem. Uzņēmums ir dibināts pirms diviem gadiem, apvienojot speciālistus, kas izstrādāja Latvijas eID risinājumu un elektronisko parakstu. Šo gadu laikā ir izdevies noslēgt līgumus ar lielākajiem Latvijas un Šveices uzņēmumiem.
Startaps nesen noslēdzis jauna digitālās identitātes risinājuma izstrādi, kas balstīts uz blokķēdi. Tas būs pieejams no februāra beigām un sākotnēji tiks piedāvāts uzņēmumiem, kas darbojas ar kriptovalūtām.
'DigiPulse' digitālais mantojums
"DigiPulse", kā apgalvo konferences rīkotāji, ir pasaulē pirmā digitālā blokķēdes glabātuve, kas nodrošina visiem digitālās vides lietotājiem un kriptovalūtu īpašniekiem iespēju droši uzglabāt un nodot tuviniekiem savu digitālo mantojumu – lietotņu pieejas, dokumentus, attēlus un jebkāda cita veida failus, kā arī kriptovalūtu.
"DigiPulse" 2017. gada pavasarī dibināja divi bērnības draugi Normunds Kvilis un Dmitrijs Dementjevs-Dedelis, kuram ideja radusies pēc saskarsmes ar nopietnām veselības problēmām un atskārsmi, ka līdz ar cilvēka nāvi visi digitālie faili, atmiņas, kā arī kriptovalūta var pazust pavisam. Pakalpojums, kas ļaušot mantiniekiem saņemt īpaši viņiem atstātos aizgājēju digitālos failus, šifrē un automātiski nodod tālāk privātu informāciju un datus, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju.
Piesaistot aptuveni vienu miljonu ASV dolāru produkta izstrādei ar pirmreizējo virtuālo žetonu piedāvājuma (ICO) palīdzību, "DigiPulse" komanda pašlaik gatavojas produkta testa versijas palaišanai tirgū. "DigiPulse" pērn uzvarēja "Digital Freedom Festival" ietvaros notikušajā "500 Startups" akseleratora konkursā un produkts ir guvis investoru atzinību.
'Monetizr' palīgs spēļu izstrādātājiem
'Squad Robotics' autonomā nākotne
"Squad Robotics" palīdz kompānijām sagatavoties autonomai nākotnei. Viņu risinājums, kas sācies ar grīdu tīrīšanas industriju, bet ir piemērojams vairākām sfērām, kurās iekštelpās tiek izmantotas manuāli vadāmas mašīnas, piedāvā tehnikas pozicionēšanas lokalizēšanu un automatizāciju, kas aizstās mašīnas operatoru un palielinās iespēju strādāt komandās, novērsīs pārmērīgu resursu izmantošanu un piedāvās labākas vadības iespējas, skaidro konferences rīkotāji.
Šis risinājums veidots koncentrējoties uz Eiropas grīdu tīrīšanas tirgu, kurā miljoniem eiro tiek patērēti, lai tehnikai nodrošinātu vadītājus. Produkts ir attīstīts grīdu tīrīšanas tehnikas ražotājiem, un "Squad Robotics" nodrošona iespēju šo sistēmu ieviest jau esošajās mašīnās, kuras ar to vēl nav aprīkotas.
"Squad Robotics" šobrīd piedalās Londonas akseleratorā "Startup Bootcamp IoT" , un ir piedalījušies "Startup Wise Guys" akseleratorā. Produkta attīstībā piedalās arī ražošanas tehnoloģiju centrs Lielbritānijā un Frauhofera Inženierzinātņu un automatizācijas institūts Vācijā.
'Lokalise' gudrais tulks
'Cenos' inženiermodelēšana
"Cenos" ir inženiermodelēšanas platforma, kas apvieno atvērtā koda (open source) programmatūru vienotā, lietotājiem draudzīgajā vidē, paātrinot tehnoloģisko produktu izstrādi un vienlaicīgi, kā apgalvo konferences rīkotāji, samazinot R&D programmatūru izdevumus, kas dod iespēju arī maziem un vidēja izmēra uzņēmumiem izmantot mūsdienīgu, digitālu pieeju jaunu industriālu iekārtu projektēšanā.
Platformas dibinātāji tic, ka inženiermodelēšanas atvērtā koda programmatūrām ir milzīgs, vēl nenovērtēts potenciāls.
Startaps dibināts 2017. gada martā, tas jau ir paspējis darboties trīs mēnešu ilgajā "Startup Wise Guys" jaunuzņēmumu akselerācijas programmā Tallinā un novembrī veiksmīgi izstrādājis savu pirmo produktu.
"Cenos" ir piedalījies izstādē "Heat Treat 2017 Expo" Kolambusā, Ohaio, kur Ziemeļamerikas termiskās metālapstrādes industrijai prezentēja savu jaunu inženiermodelēšanas platformu, uzreiz iegūstot nozīmīgu industrijas interesi un 16 jaunus klientus.
Startaps ir arī uzvarējis "Digital Freedom Festival" rīkotajā "500 startups" pitch konkursā un tika uzaicināts uz fināla interviju nākamajai akselerācijas programmai Silīcija ielejā. Uzņēmuma komanda ieguva arī otro vietu "Nordic Angel Choice Award", kas notika Kopenhāgenā, 2017. gada septembrī.
'Playgineering' sporta analītika
"PlayGineering Systems" ir Latvijā dibināts startaps, kas saviem spēkiem īsā laikā ir izstrādājis unikālus risinājumus sporta analītikas jomā – tas bez reālā laika automātiskas spēlētāju izsekošanas sistēmas spēj ar augstu precizitāti izsekot ripu un bumbu, noteikt to ātrumu un piespēļu daudzumu.
Uzņēmumā darbojas 36 speciālisti, tai skaitā Eiropas universitātēs doktora grādu ieguvuši zinātnieki, kuri darbojas ar optiskās atpazīšanas mākslīgā intelekta programmatūru.
Pirms "PlayGineering" risinājumu ienākšanas tirgū, kvalitātes ziņā daudz maz līdzvērtīgi risinājumi bija pieejami tikai augstāko līgu klubiem, piemēram, NBA, NHL, kuru budžeti, kā uzsver konferences pārstāvji, pārsniedz dažu labu valstu gada budžetus.
"Ar "PlayGineering" piedāvātajām inovācijām arī zemākā līmeņa klubi var atļauties iegūt nākotnes tehnoloģiju piedāvātās iespējas jau šodien," norāda konferences rīkotāji.
"PlayGineering" jau ir uzstādījis savus risinājumus 18 valstu arēnās, kopā nodrošinot 60 sistēmas. Uzņēmums 2017.gadā dubultoja apgrozījumu, sasniedzot 1,8 miljonus ASV dolāru, kas ļāva iegūt prestižo Eksporta Ekselences balvu.
'AirBoard' - mazākais cilvēka pilotējamais lidaparāts
"AirBoard" ir Latvijas jaunuzņēmums, kura misija ir uzlabot to, kā cilvēki pārvietojas – izmantojot perspektīvas augstas veikstpējas multi-rotoru lidaparātu tehnoloģiju, kas ļauj transportētu cilvēku pa gaisu vēl līdz šim nepiedzīvotā veidā.
Uzņēmuma izstrādātis produkts ir pasaulē mazākais cilvēka pilotējamais lidaparāts – "AirBoard" 2017. gadā komanda iekļuva vienā no pasaules vadošajiem biznesa akseleratoriem Silīcija ielejā – "Boost VC".