Pašmāju audioproduktu uzņēmumam 'Sonarworks' ambīcijas apsteigt 'Latvenergo'
Foto: DELFI
Izmantojot "Spotify" vai jebkuru citu audio straumēšanas platformu, to uzstādījumos var nomainīt straumētās skaņas kvalitāti. Tomēr daudz lielāka nozīme par to, cik kvalitatīvs ir atskaņotais audio fails, ir aparatūrai – kādos skaļruņos vai austiņās šis fails tiek atskaņots. Katrs modelis skan atšķirīgi. "Sonarworks" vadītājs Helmuts Bēms portālam "Delfi" stāsta, kā viņa komandas radītie produkti risina šo problēmu un atklāj ambīcijas "iekarot" pasauli šajā nišā.

Šobrīd mūzikas industrijā tiek patērēts vairāk par 40% laika, pārbaudot, kā radītais darbs skan dažādās telpās un dažādās ierīcēs. Iemesls tam ir tāds, ka mūzikas inženieri un producenti nerada mūziku vidē, kurā viņi justos komfortabli par savām izvēlēm.

"Skaņu pasaule ir nedaudz iepalikusi digitalizācijas jomā salīdzinājumā ar citām nozarēm. Cilvēki šodien daudz vairāk patērē audiosaturu, tomēr problēma ir tajā, ka skaņa klausītājiem nav tāda, kāda tā bijusi radīta ierakstu studijā. Un tas ir jautājums par ierīcēm, nevis failu kvalitāti," teic "Sonarworks" vadītājs Helmuts Bēms. "Sonarworks" ar saviem algoritmiem pielāgo skaņu indivīda dzirdei, turklāt šo konkrēto pieredzi var pārnest arī uz citām ierīcēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!