Kiberdrošībā vislielāko negatīvo ietekmi rada iekšējie uzbrukumi, liecina pētījums
Foto: Sputnik/Scanpix/LETA
Šogad kiberdrošības jomā no visiem uzbrukumu veidiem 28% ir kvalificējami kā ārējie, savukārt ļoti satraucošs ir fakts, ka 33% veido iekšējie uzbrukumi (tai skaitā darbinieku, sadarbības partneru vai citādi ar uzņēmumu vai organizāciju saistīto cilvēku veiktie), kiberdrošības konferencē "DSS ITSEC 2018", prezentējot IT uzņēmuma "Accenture" kiberdrošības pētījuma datus, stāstīja "Accenture" Drošības pakalpojumu nodaļas vadītājs Latvijā Intars Garbovskis.

Pārējie uzbrukumu veidi (gan skaita, gan negatīvās ietekmes ziņā) šogad ir saistīti ar nejaušu konfidenciālas informācijas nosūtīšanu nepareiziem adresātiem, konfigurācijas kļūdām infrastruktūrā, novecojušu infrastruktūru, pazaudētām ierīcēm.

Kopējais mērķēto kiberuzbrukumu skaits, salīdzinot ar 2017. gadu, ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes. Ja pērn vidēji uz uzņēmumu vai organizāciju, kas piedalījās kiberdrošības pētījumā, tika mērķēti 106 kiberuzbrukumi, tad šogad to skaits pieaudzis līdz 232. Tomēr labā ziņa ir tā, ka ir uzlabojusies uzņēmumu un organizāciju spēja sevi aizsargāt digitālajā vidē, samazinot sekmīgo drošības incidentu skaitu. Ja pērn no 106 uzbrukumiem 32 bija sekmīgi, tad šogad no 232 tādi bija 30 (finanšu sektorā – 24 no 166 mērķētajiem uzbrukumiem tika veiksmīgi realizēti).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!