Izspiedējs no Nigērijas un inficētais fakss: Hakeru ķērāji Izraēlā
Foto: Sputnik/Scanpix/LETA
Jūs pat nevarat iedomāties, ka cilvēki, ar kuriem, iespējams, kopā strādājat ik dienas, ''paralēlajā pasaulē'' ir hakeri, kas ar ļaunatūru palīdzību no līdzcilvēkiem izspiež simtiem un tūkstošiem eiro. Tā, iesākot stāstu par kibernoziegumiem, jaunuzņēmumu pārstāvjiem un medijiem pasākuma "Start Jerusalem" laikā teica kiberdrošības uzņēmuma "Check Point" globālās komunikācijas vadītājs Gils Mesings.

Kā aplēsusi kibernoziedzības pētījumu vietne "Cybersecurity Ventures", no 2021. gada zaudējumi, ko ik gadu pasaulei nodarīs kibernoziedznieki būs lēšami sešu triljonu ASV dolāru apmērā. Savukārt kā pastāstīja Mesings izveicīgākie ļaundaru grupējumi jau šobrīd pelna pat simts tūkstošus ASV dolāru nedēļā. Internetā brīvi pieejamas "pavārgrāmatas", kurās ikvienam izlasāmas "receptes", kas izskaidro, kā uzlauzt dažādas ierīces, stāstu par kiberdrošību biedinoši iesāka Mesings: "Tās saka, izdariet ''XYZ'' un viss, esat uzlauzis šo sistēmu. Izklausās kā raķešu zinātne, taču patiesība internetā ir simtiem pamācību, atliek vien tās izlasīt un rīkoties."

1993. gadā dibinātais uzņēmums "Check Point" izstrādā risinājumus, lai klientus gan uzņēmumus un valdības iestādes, gan mājas lietotājus pasargātu no dažādiem kiberuzbrukumiem. Uzņēmuma izstrādātie risinājumi paredzēti ne vien iekšējā tīkla aizsardzībai, bet arī mobilo ierīču un datu mākoņa pasargāšanai no kiberļaundariem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!