Eksperti: inovācijām atvērtas skolas pietuvina skolēnus darba tirgum
Foto: TechChill
Digitālais laikmets maina perspektīvu, kā cilvēki skatās uz izglītības jomu, kā arī maina pašu mācīšanās procesu. Piektdien notiekošajā tehnoloģiju konferencē "TechChill" tehnoloģiju eksperti sprieda par izaicinājumiem, ar ko jārēķinās izglītības nozarei, audzinot un sagatavojot darba tirgum nākamo paaudzi.

Diskusijā piedalījās Somijas startapu centra "Maria 01" vadītājs Voito Kangas, Latvijas lielākās kodēšanas skolas "Learn IT" līdzdibinātāja Linda Sinka un jaunuzņēmuma "Edurio" līdzdibinātājs Jānis Strods.

Eksperti diskusijā pievērsa uzmanību prasmēm, kas jau tagad ir nepieciešamas nākotnes darba tirgum. Strods kā svarīgu prasmi izceļ spēju reflektēt par to, kā skolēni mācās: "Saprast, kāpēc skolēnam veicas vienās jomās, kā arī ar kādām grūtībām viņš saskaras citās jomās". Sinka uzskata, ka nepieciešami cilvēki, kas uzņemas atbildību par savu paveikto darbu, kā arī vairot atgriezenisko saikni par paveikto. "Vēl viena lieta ir skolēniem dot iespēju veidot problēmu risinājumus ar tehnoloģiju palīdzību – sākumskolas posmā redzam, ka skolēni ir ļoti ieinteresēti dažādos procesos," viņa piemetina, ka šāda interese ir jāizmanto.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!