"Cilvēks ielādē aplikāciju, pievieno maksājumu karti (tas jāizdara tikai pirmo reizi), atrod aplikācijā tuvāko skrejriteni, noskanē QR kodu, paņem, aizbrauc un novieto jebkurā piemērotā vietā," uzņēmuma piedāvāto risinājumu raksturo tā pārstāvji.
"Mēs redzam, ka "Fiqsy" var palīdzēt darīt dzīvi brīvāku un ērtāku dažādām auditorijām - gan uzņēmumu darbiniekiem, kuriem viss jāpaspēj, gan tūristiem, kuri grib redzēt vairāk Rīgas, gan ikvienam cilvēkam, kuram patīk pārvietošanās brīvība un iespēja darīt lietas gudrāk," norāda uzņēmuma izveidotājs un vadītājs Māris Avotiņš.
Svarīgi, kā norāda kompānijā, ka to nav jāiegādājas, bet var lietot tik daudz un tur, kur tiešām nepieciešams, maksājot tikai par braukšanas laiku. "Tā ir pasaulē augošā koplietošanas jeb sharing economy tendence, kad tev nav jāpieder lietām, ko tu lieto," uzskata uzņēmuma pārstāvji.
Latvijā elektriskais skrejritenis tiek klasificēts kā tūrisma un atpūtas inventārs, tādēļ tas var pārvietoties gan pa ietvi, gan pa velosipēdu celiņiem. Sākuma posmā "Fiqsy" ierobežos skrejriteņu ātrumu līdz 15 km/h, lai visi kustības dalībnieki labāk sarod viens ar otru.
"Fiqsy" ir Latvijas jaunuzņēmums, kuru izveidojis bijušais baņķieris Māris Avotiņš ar partneriem.