Foto: Pašmāju jaunuzņēmums radījis īpašu kreklu, kas palīdz saglabāt muguras veselību
Foto: Publicitātes foto
Balstoties pašas vajadzībās un izmantojot pieredzi modes biznesā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sniegtās zināšanas un pirmsinkubatora "IdeaLab" atbalstu, RTU studente un uzņēmēja Natālija Jermolajeva kopā ar biznesa partneri Jekaterinu Romanovu attīsta biznesa ideju par stājas korekcijas kreklu ražošanu. Attēlā Natālija Jermolajeva (centrā) kopā ar komandas biedriem.

Ap 40-50% pasaules iedzīvotāju pieaugušā vecumā ir stājas problēmas. Tirgū ir pieejami dažādi palīglīdzekļi, piemēram, korsetes, kompresijas veļa, stājas korektori, taču to lietošana ikdienā nav ērta, atzīst Jermolajeva. Viņa runā no savas pieredzes. Iedzimtas slimības dēļ viņa ir otrās grupas invalīde, veselības problēmu dēļ ir izmēģinājusi dažādus muguras atbalsta risinājumus un nonākusi pie secinājuma, ka piedāvājums ir nepilnīgs. "Šo produktu es primāri taisīju sev," viņa saka par kreklu, kura izstrādē un pilnveidē ar konsultācijām iesaistījušies arī medicīnas speciālisti.

Pēc skata tas ir parasts T-krekls. Tikai ieskatoties uzmanīgāk, redzams, ka tajā pēc noteiktas shēmas ir iestrādātas īpašas auduma joslas krūšu daļā, uz mugurkaula, lāpstiņām un citur. Tās mazina auduma elastību, veicinot pareizas ķermeņa pozas ieņemšanu un stimulējot muskuļu atmiņu. Kreklu valkājot ilgtermiņā, izstrādājas paradums muguru turēt pareizā pozā, nekaitējot sev, viņa saka. "Pēc krekla valkāšanas mugura jūtas pastrādājusi. Vismaz man. Vienīgais veids, kā uzlabot muguras veselību, ir stiprināt to ar vingrošanu, fizioterapiju. Protams, gribas, uzvilkt korseti vai citu palīglīdzekli, kas nofiksē muguru, un aizmirst par sāpēm. Bet – jo vairāk fiksē muguru, jo muskuļi kļūst vārgāki, atslābst, aizmirst paši strādāt. Muguras vietā nedrīkst strādāt, mugurai ir jāliek strādāt," turpina RTU studente. Tiesa, krekls nav uzskatāms par ārstniecisku līdzekli. Tas vairāk domāts cilvēkiem ar stājas problēmām, kas radušās, piemēram, no mazkustīga dzīvesveida, birojos pavadītās garām stundām vai intensīvas viedierīču lietošanas. Tāpat jāņem vērā, ka vienreizēja vai neregulāra tā valkāšana efektu nedos – arī pēc pirmā sporta treniņu būtiskus uzlabojumus fiziskajai formai un veselībai nevajag gaidīt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!