Pasaules ekonomikas foruma ziņojumā par globālo konkurētspēju 30 Eiropas valstis ir ierindotas kā vienas no labākajām tehnoloģiju lietotājām, tomēr ir vērojama nevienlīdzība Eiropas Savienībā (ES), tostarp Latvijā – vairāk nekā 50% uzņēmumu ir ļoti zema digitālā intensitāte, ceturtdien e-komercijas konferencē "eCOM21" skaidroja bijušais Eiropas Savienības prezidents Hermans van Rompejs.
Nevienlīdzība digitālo tehnoloģiju izmantojuma ziņā pastāv Eiropas Savienībā, piemēram, tādās valstīs kā Ungārija, Grieķija, Latvija un Itālija. "Mēs izmantojam šīs jaunās tehnoloģijas, bet mēs tās ražojam pārāk maz. Arī tāpēc, ka mēs šajā jomā maz investējam. Mēs esam ļoti vienkārši lietotāji," viņš norādīja, piebilstot, ka tikai 57% Eiropas iedzīvotāju ir digitālās pamatprasmes.
Rompejs uzsvēra, ka ir jāapzinās, ka spējai ieviest jauninājumus ir arvien lielāka nozīme, jo lielie dati un lielās datu kolekcijas jau patlaban kļūst par galveno konkurētspēju daudzās nozarēs. "Mums ir Eiropas atvērtais tirgus. Tomēr mēs neizveidojām šo vienoto tirgu un nepapildinājām to ar digitāliem aspektiem, lai tajā varētu dominēt tie uzņēmumi, kas nav Eiropas uzņēmumi," norādīja Rompejs.