Par Covid-19 pandēmijas intensitātes mazināšanos liecina ne tikai ierobežojumu atvieglojumi, bet arī ārvalstu tūristu plūsmas atjaunošanās un aktīvāka ceļošana ārpus Latvijas. To atspoguļo arī mobilo datu patēriņš ārzemēs 2021. gada jūnijā: salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, tas palielinājies par 85% un par 18% pārsniedz pat 2019. gada jūnija rādītājus, kad pārvietošanos vēl neietekmēja pandēmija, liecina jaunākie mobilo sakaru operatora "Latvijas Mobilais Telefons" (LMT) dati.
"Covid-19 ir atstājis savu nospiedumu uz telekomunikāciju patērētāju uzvedību gan Latvijā, gan ārpus tās. Attālinātais darba režīms veicinājis pieprasījumu pēc mobilajiem pakalpojumiem arī ārvalstīs, apliecinot, ka nav vairs tik svarīgi, vai cilvēks darbu veic no mājām, vai no jebkuras citas vietas pasaulē. Tāpat pēdējā gada laikā esam piedzīvojuši vairāku industriju atveseļošanos, kas veicinājusi ceļošanu gan privātos, gan profesionālos nolūkos," norāda "LMT" Biznesa vadības dienesta direktors Vīgants Radziņš.
Aplūkojot "LMT" klientu aktivitāti ārzemēs, populārākie galamērķi, kur Latvijas iedzīvotāji šī gada jūnijā lietojuši mobilos datus, ir Vācija, Zviedrija, Lietuva, Nīderlande un Igaunija. Kopumā mobilo datu patēriņš ārzemēs, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, kāpis par 85% un salīdzinājumā ar 2019. gada jūniju pārsniedz pat tos rādītājus, kas fiksēti pirms pandēmijas laika.
Cita situācija vērojama "LMT" ārzemju klientu mobilo datu patēriņa paradumos Latvijā: salīdzinot 2021. gada jūniju ar 2019. gada jūniju, to apjoms samazinājies par 36%, lai gan pret pagājušo gadu piedzīvojis 6% kāpumu. Tas norāda uz to, ka pagaidām ārvalstu tūrisma plūsma uz Latviju vēl nav sasniegusi pirmspandēmijas apjomus.
"Kopumā var secināt, ka "LMT" ārzemju klientu pieprasījums pēc mobilajiem datiem Latvijā pamazām pieaug, kamēr pieprasījums pēc sarunu pakalpojuma turpina samazināties. Analizējot "LMT" klientu aktivitāti ārzemēs, vērojama līdzīga tendence, taču pieprasījums pēc mobilajiem datiem ārzemēs ir būtiski pieaudzis. Tas ļauj secināt, ka aktīvu Latvijas iedzīvotāju – interneta lietotāju – vidū starptautiskais tūrisms ir atdzīvojies, tomēr pandēmija turpina ietekmēt ārvalstu viesu interesi par Latviju," norāda Radziņš.