(Papilināta 7. rindkopa)
Uzņēmuma ieskatā ĀM arguments par ārkārtējās situācijas radītajiem šķēršļiem veikt iepirkuma procedūru un tehniskajām prasībām, ko it kā spējot nodrošināt tikai līdzšinējais pakalpojuma sniedzējs, ir nepamatots, jo, piemēram, tehniskās prasības, kas ļauj ĀM darbiniekiem strādāt attālinātā režīmā, var nodrošināt visi mobilo sakaru operatori Latvijā. Par šo situāciju "Tele2" vērsīsies tiesā, kā arī informēs Valsts kontroli.
Kā atzīmē "Tele2", ĀM arguments, ka ārkārtējā situācija ir traucējusi veikt iepirkumu, neiztur arī kritiku, jo šobrīd Elektronisko iepirkumu sistēmā ir redzams, ka ārkārtējā situācija neliedz ministrijai veikt citus iepirkumus.
"Ļoti ceram, ka šī nav situācija, kad viena valsts institūcija, slēpjoties aiz pandēmijas "muguras", cenšas apiet iepirkumu procedūru, lai saglabātu līgumattiecības ar līdzšinējo operatoru. Šāda rīcība neļauj noskaidrot izdevīgāko piedāvājumu tirgū un ilgtermiņā var radīt zaudējumus valsts budžetam," saka "Tele2" komercdirektors Raivo Rosts. "Protams, ka šī iepirkuma summa uz kopējā valsts budžeta fona ir niecīga, taču, mūsuprāt, šobrīd, kad katastrofāli trūkst naudas medicīnas, izglītības un iekšlietu nozarē, pārtraukt iepirkumu, lai valsts varētu izvēlēties saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu, ir visai ciniski."
"Tele2" arī pauž neizpratni, kā ĀM varēja izdarīt pieņēmumu, ka citi operatori nespēj nodrošināt atbilstošu tehnisko risinājumu, nemaz nekonsultējoties ar citiem operatoriem.
"Situācija ar šo iepirkumu ir ļoti aizdomīga. Tā vietā, lai laicīgi izsludinātu iepirkumu un noskaidrotu labāko piedāvājumu, ĀM tikai divas nedēļas pirms līguma beigām ar pašreizējo pakalpojuma sniedzēju paziņo citiem tirgus spēlētājiem, ka jaunu iepirkumu neizsludinās, jo ir ārkārtējā situācija un tādēļ vienkārši noslēgs jaunu līgumu ar esošo sadarbības partneri. Laikā, kad mobilie sakari ir faktiski viena no publiskā un privātā sektora, kā arī sabiedrības pamatvajadzībām, lai veiksmīgi funkcionētu, šāda rīcība no ministrijas puses ir bezatbildīga," saka R.Rosts.
LR Ārlietu ministrija ir noslēgusi jaunu līgumu ar esošo operatoru, kura līgumcena ir 41 999 eiro (bez PVN). Iepriekšējais līgums beigsies šā gada 11. novembrī.
Tikmēr Ārlietu ministrija norāda: patiešām pašreizējais tās līgums par elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanu beidzas 2021. gada 11. novembrī. Jauna līguma noslēgšanai ministrija ir sagatavojusi publisko iepirkumu procedūru, kas tiks izsludināta tuvākajā laikā. Sarunu procedūras rezultātā elektroniskos sakarus līdz iepirkuma noslēgumam nodrošinās līdzšinējais pakalpojumu sniedzējs.