Lai gan uzņēmumi kiberdrošībā investē vairāk nekā iepriekšējos gados, vēl aizvien vairāk nekā puse jeb 55% lielo uzņēmumu nespēj pietiekami efektīvi sevi aizsargāt pret kiberuzbrukumiem, lai preventīvi identificētu un atklātu potenciālos draudus, atklāj "Accenture" kiberdrošības pētījums, kurā piedalījās 4744 uzņēmumu vadītāju 18 pasaules valstīs.
Šogad mērķēto kiberuzbrukmu skaits ir pieaudzis par 31% salīdzinājumā ar 2020. gadu. Ja pērn vidēji uz uzņēmumu vai organizāciju, kas piedalījās kiberdrošības pētījumā, tika mērķēti 206 kiberuzbrukumi, tad šogad to skaits pieaudzis līdz 270, kas ietver nesankcionētu piekļuvi datiem, lietojumprogrammām, pakalpojumiem, tīkliem vai ierīcēm. Pērn no 206 uzbrukumiem 22 bija sekmīgi, bet šogad no 270 tādi bija 29.
Lielākā daļa jeb 82% IT drošības vadītāju apliecina, ka šogad viņu pārstāvētais uzņēmums vai organizācija IT drošībā investē vairāk nekā pērn. Šobrīd IT drošības budžets uzņēmumos veido vidēji līdz 15% no kopējiem IT izdevumiem. Pētījums arī parāda iezīmi, ka uzņēmumi un organizācijas, kas drošībai piešķir augstāku prioritāti un ikdienā pielieto efektīvus kibernoturības pasākumus, uzrāda labāku spēju sevi pasargāt no uzbrukumiem, kas ietver drošības draudu identificēšanu, atklāšanu, nepilnību novēršanu un ātrāku negatīvo seku samazināšanu.