Mobilitātes punkts pilnveido sabiedriskā transporta tīklu, nodrošinot "pēdējā kilometra" risinājumus transporta pieturu tuvumā. Bieži vien iedzīvotāji ikdienā izvēlas privāto autotransportu, jo izvēlētajā maršrutā sabiedriskais transports gluži vienkārši nesasniedz galamērķi, vai izkāpjot no transporta attālums, kas jāmēro līdz galamērķim ir pārāk garš. Nākotnē mobilitātes punkti nodrošinās, ka populārās sabiedriskā transporta pieturās atradīsies tādi uzticību iemantojuši koplietošanas transportlīdzekļi kā elektroskūteri, velosipēdi, vai koplietošanas auto.
"Zemitāna laukums ir gana aktīvs apkaimes dzīves un sabiedriskā transporta punkts, kas iekļauj arī starppilsētu maršrutus. Piemēram, cilvēks ierodas galvaspilsētā no Siguldas, mikromobilitātes punktā noīrē elektroskūteri vai velosipēdu un tā mēro atlikušo ceļu līdz Čiekurkalnam vai Linezera slimnīcai. Ceram, ka līdz ar šādu mobilitātes punktu ienākšanu pilsētā, cilvēkam sabiedriskā transporta izmantošana pakāpeniski kļūs parocīgāka un ērtāka," norāda "Micropoint" pārstāvis Viesturs Laurs.
Šis risinājums nodrošinās ērtu mobilitātes iespēju pārklājumu un iedzīvotāji varēs izvēlēties videi draudzīgākas pārvietošanās iespējas. "Micropoint" pārstāvji norāda, ka nākotnē tiek plānots, ka šis mobilitātes punkts varētu atrasties blakus tirdzniecības centriem, publisku institūciju tuvumā, pie biroju ēkām, universitāšu korpusiem, un daudzdzīvokļu namu pagalmos, kā arī pie izklaides vietām.
"Līdz ar Rīgas pilsētas sniegto atbalstu prototipu izvietošanā pilsētvidē, nākamo trīs mēnešu laikā mēs pārbaudīsim risinājuma funkcionalitāti Zemitāna laukumā, izskatīsim gan ieteikumus, gan rekomendācijas uzlabojumiem un vērosim, kāda ir cilvēku atsaucība izmantot mobilitātes punktu. Jau šobrīd, ņemot vērā izteiktos komentārus, prototips ir papildināts ar dažādiem atstarojošiem un pret slīdes nodrošināšanas elementiem. Nākotnē mēs vēlētos sadarboties gan ar pašvaldībām, gan arī privāto sektoru, lai apzinātu lokācijas, kur primāri ir nepieciešams ieviest šādus risinājumus, nodrošinot videi draudzīgākas infrastruktūras attīstību", paskaidro Laurs.
"Micropoint" ir viena no vides mobilitātes inkubatora komandām, kas ir "EIT Urban mobility" atbalstīts privātā, publiskā un izpētes sektora sadarbības projekts, ko organizē inovāciju kustība "Vefresh" sadarbībā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu un Elektronikas un datorzinātņu institūtu. Projekta mērķis ir iesaistīt Rīgas pilsētas pašvaldību mobilitātes inovāciju izstrādē un atbalstīt idejas ar pievienoto vērtību, sekmējot prototipu izvietošanu pilsētvidē.