"Samsung" kļuvis par pirmo viedtālruņu ražotāju pasaulē, kas savos jaunajos viedtālruņos izmanto okeānā pamestus zvejas tīklus. Pēc otrreizējas pārstrādes, no zvejas tīkliem tiek iegūta plastmasa, kas izmantota jauno "Galaxy S22" sērijas viedtālruņu iekšējo komponenšu izveidē, kā arī iestrādāta "S Pen" irbuļa iekšējā pārklājumā, informē uzņēmuma pārstāvji.
Katru gadu pasaules okeānos tiek atstāti 640 000 tonnas zvejas tīklu, kas nopietni apdraud jūras un okeāna dabisko ekosistēmu, turklāt materiāla daļiņas bieži vien nonāk arī pārtikā un dzeramajā ūdenī. Ilgstoši atrodoties sāļajā jūras ūdenī un UV gaismas staros, zvejas tīkli kļūst trausli, tāpēc tiem ir grūti atrast otrreizēju pielietojumu.
“"Samsung", apvienojot spēkus ar līdzīgi domājošām organizācijām, ir izveidojis īpašu ražošanas procesu, kas savāc, apstrādā un pārveido okeānā atstātos zvejas tīklus viedtālruņu komponentēs. Šis ir tikai viens no veidiem, kā uzņēmums iegulda ilgtspējīgu produktu ražošanā – arī Samsung monitoru korpusā ir iestrādāta pārstrādāta plastmasa, savukārt ražotnēs tiek izmantota videi draudzīga ūdens attīrīšanas tehnoloģija, lai atkārtoti izmantotu ūdens resursu,” stāsta Līga Bite, "Samsung Electronics Baltics" korporatīvās komunikācijas vadītāja Baltijā.
Zvejas tīklu pārstrādē uzņēmums sadarbojas ar "Royal DSM", kas nodrošina tīklu atdalīšanas un apstrādes procesu, iegūstot materiālu, kura sastāvā 80% ir pārstrādāts poliamīds jeb neilons. Pēc tam uzņēmums "Hanwha Compound" materiālu pārveido par poliamīda sveķiem, kas satur vismaz 20% zvejas tīklu materiāla. Pārstrādes rezultātā, poliamīda sveķi tiek izmantoti viedtālruņu komponentēs.
Uzņēmuma aplēses liecina, ka līdz šī gada beigām varētu novērst vairāk nekā 50 tonnu zvejas tīklu nonākšanu okeānos.
Papildus tam, visi uzņēmuma viedtālruņu iepakojumi tiek ražoti no otrreizēji pārstrādāta papīra, bet ekrāna aizsargplēve ir izgatavota no pārstrādātas plastmasas.