IT, programmēšana, dators, datorzinātne
Foto: Shutterstock
Iecerēto augsta līmeņa konferenci tiešsaistes programmatūras izstrādātājiem "DevTernity", kas bija paredzēta decembra sākumā Rīgā, nācies atcelt pēc tam, kad dalību tajā atsaukuši vairāki vadošie jomas speciālisti, jo atklātībā parādījušās ziņas, ka konferences dalībnieces – lektores – bijušas izdomātas un konferences tīmekļvietnē bijuši pieejami viņu viltus profili, vēsta ārvalstu mediji.

Konferences rīkotājs Eduards Sizovs platformā "X" emocionālā ierakstā paudis pārliecību, ka tā bijusi kļūda – piemirsts izdzēst vienu "demo" profilu no runātāju listes un turklāt tas sakritis ar laiku, kad savu dalību, katra savu iemeslu dēļ, atteikušas divas no trim runātājām, kuras iepriekš piekritušas piedalīties konferencē. Profili tīmekļvietnē palikuši, kamēr rīkotāji meklējuši kandidatūras runātāju aizvietošanai.

"Bloomberg" pagājušās nedēļas izskaņā rakstīja, ka Sizova rīkotās konferences tīmekļvietnē bijuši redzami "feiki" jeb vltus sieviešu – konferences runātāju – profili. Savukārt izdevums "Business Insider" ziņo, bija plānots, ka "DevTernity" konference risināsies no 7. līdz 8. decembrim, un tajā piedalīsies nozīmīgi eksperti no "Microsoft" un "Amazon". Biļetes uz konferenci, kuru cena bijusi ap 870 ASV dolāriem, jau bijušas izpārdotas.

Skandāls aizsākās pēc tam, kad 25. novembrī platformā "X" uzmanību viltus runātāju profiliem pievērsis tehnoloģiju jomas izdevuma "The Pragmatic Engineer" autors Gergelijs Orošs, atzīmējot, ka šāda prakse bijusi arī iepriekšējos gados – sievietes gan bijušas iekļautas konferences referentu listē, bet viņu uzstāšanās vienmēr atceltas. Pēcāk konferences tīmekļvietnē dzēsti arī viņu profili.


"Bloomberg" raksta, ka pirmdien, 27. novembrī, savu dalību konferencē atsaukuši vairāki augsta līmeņa vadītāji, tostarp Skots Hanselmans no "Microsoft Corp." un Kelsijs Hitaurers no "Google", norādot, ka viņi tikuši maldināti.


Konferencē bijusi paredzēta kriptovalūtu apmaiņas platformas "Coinbase" un "Ethereum" inženieres Annas Boiko, kā arī "WhatsApp" vecākās izstrādātājas Alīnas Prohodas uzstāšanās. Orošs apgalvojis, ka šādas sievietes neeksistē. Izdevums "The Register" sarunā ar "Coinbase" noskaidrojis, ka šai kompānijai nav zināms par to, ka uzņēmuma darbinieki būtu plānojuši piedalīties šajā konferencē. Gūt apstiprinājumu Annas Prohodas eksistencei izdevumam nav izdevies gūt, raksta "rus.delfi.lv".

"Bloomberg" atzīmē, ka Sizovs apstiprinājis pasākuma atcelšanu. Viņš kādā no ierakstiem apstiprinājis, ka "automātiski ģenerējis" viltus sievietes profilu pēc tam, kad no konferences runātāju saraksta bija "izkritusi" kāda lektore, taču šis profils nav ticis paredzēts tam, lai padarītu daudzveidīgāku konferenci. Vēlāk šis viltus profils dzēsts.

Gandrīz puse no pasākuma mājaslapā vēl uzskaitītajiem 23 runātājiem savu dalību konferencē jau bija atsaukuši vēl pirms tās atcelšanas, tostarp "Amazon Web Services" pārstāve Kristīne Hovarda, kura būtu bijusi vienīgā sieviete, kura būtu uzstājusies ar uzrunu.

Sizovs platformā "X", atbildot uz šiem pārmetumiem, bija norādījis, ka viņam ir augsti darba un profesionālās ētikas standarti, ka "DevTernity" bijis viņa dzīves darbs, kā arī tas ir notikums, kas viņam rūp. Sizovs akcentējis, ka tieši neatbildēs Oroša apvainojumiem, jo pēdējais nav pat centies ar Sizovu sazināties, bet uzreiz devies sociālajos medijos dalīties savos pieņēmumos, tā cita starpā kaitējot Sizova reputācijai.

Sizovs arī platformā "X" sniedzis arī savu izvērstu notikušā versiju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!