Spānija, Malaga, atvaļinājums, atpūta
Foto: Shutterstock

Aizvien biežāk "Luminor" bankā tiek novērota klientu interese par mājokļa iegādi Spānijā, jo tur nekustamā īpašuma cenas ir ļoti līdzīgas Baltijas līmenim. Vai šādu darījumu varētu īstenot ar bankas aizdevuma palīdzību, skaidro kredītiestādes mājokļu kreditēšanas vadītājs Kaspars Sausais.

Masveida migrācija uz Spāniju nav sagaidāma

Lai gan īpašuma iegādes ieceres no klientu puses dažkārt izskan, "Luminor" bankas mājokļu kreditēšanas eksperts norāda, ka masveida nekustamā īpašuma iegāde un pārcelšanās uz Spāniju vai citām siltākām valstīm nav sagaidāma.

"Protams, gan latviešu, gan citu tuvāko valstu iedzīvotāju vidū saulainā Spānija tiek augstu vērtēta, un ziņkāre par īpašumu iegādi tur pēdējos gados ir mazliet pieaugusi. Tomēr pagaidām cilvēku interese ir krietni augstāka nekā viņu reālās iespējas un faktiskās rīcības piemēri – nekustamā īpašuma iegāde ārzemēs aizvien ir samērā rets notikums," norāda eksperts.

Lai gan pavadīt atvaļinājumu šādos apstākļos ir ļoti patīkami un raisās domas par īpašuma iegādi, īpašums citā valstī tomēr saistās ar papildu apgrūtinājumiem un dažādiem tehniskiem jautājumiem.

Kā iespējams saņemt kredītu īpašumam ārzemēs?

Ja nu tomēr kāds nonāk līdz skaidram plānam par īpašuma iegādi, piemēram, Spānijā, nākamais jautājums visbiežāk būs par finansējumu. Kā norāda bankas mājokļu kreditēšanas eksperts, vērsties pie bankas pēc aizdevuma īpašuma iegādei ārzemēs var, taču tam, visticamāk, būs konkrēti nosacījumi.

"Klasiskais hipotekārais kredīts mājokļa iegādei ārzemēs nebūs risinājums, jo bankas Baltijas reģionā nepieņem nekustamā īpašuma ķīlas ārpus konkrētās valsts teritorijas, tomēr finansējumu no bankas ir iespējams saņemt. Ja cilvēkam pieder īpašums Latvijā, to ir iespējams ieķīlāt bankā un saņemt finansējumu cita īpašuma iegādei, un tas var būt jebkas – ezers Latgalē vai dzīvoklis Spānijā. Šādā gadījumā kreditējošā banka vērtēs pircējam piederošo īpašumu, kas tiek ieķīlāts, nevis to, ko klients vēlas iegādāties," paskaidro Sausais.

Uz esošo īpašumu attiecas vēl viena svarīga detaļa. "Ja klientam jau ir nekustamā īpašuma hipotekārais kredīts, tas var ierobežot jauna kredīta saņemšanu, savukārt, ja tāda nav, process noritēs raiti," piebilst eksperts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!