Baltic International Bank - 2
Foto: Publicitātes attēli

Maksātnespējīgajās "Baltic International Bank" administratore cenu aptaujā piedāvā bankai piederošo īpašumu Miesnieku ielā, Rīgā, teikts paziņojumā oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".

Nekustamais īpašums Miesnieku ielā 9 sastāv no zemesgabala 232 kvadrātmetru platībā, administratīvās ēkas ar kopējo platību 1106,4 kvadrātmetri un pagraba zem pagalma 12,3 kvadrātmetru platībā. Vienlaikus tiek piedāvātas nekustamajā īpašumā esošās mēbeles un biroja tehnika. Banka pārdod attiecīgo īpašumu kā mantu kopību.

Mantas novērtējums un cena, zem kuras īpašums netiek pārdots, ir 1,545 miljoni eiro, tostarp nekustamā īpašuma vērtība ir 1,52 miljoni eiro, mēbeļu – 5000 eiro, bet biroja tehnikas – 20 000 eiro. Nekustamā īpašuma cena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet kustamās mantas cena ir apliekama ar PVN.

Visas personas, kuras vēlas iegādāties bankai piederošo īpašumu, aicinātas līdz 2025.gada 10.janvārim iesniegt rakstveida piedāvājumu administratorei.

Administratore pēc piedāvājumu izteikšanas termiņa beigām, sazināsies tikai ar to pretendentu, kurš būs izteicis augstāko pirkuma cenas piedāvājumu.

Jau vēstīts, ka iepriekš banka attiecīgo īpašumu piedāvāja iegādāties izsolē. Mantas kopuma novērtējums un izsoles sākumcena bija noteikta 1,545 miljoni eiro. Izsoles solis bija paredzēts 20 000 eiro. Izsole sākās 2024. gada 15. oktobrī, bet noslēdzās 14. novembrī.

Tāpat ziņots, ka Ekonomisko lietu tiesa 2023. gada marta beigās apmierināja Latvijas Bankas iesniegto "Baltic International Bank" likvidācijas pieteikumu. Banka tika atzīta par likvidējamu no 2023. gada 24. marta. Tiesa par bankas likvidatoru iecēla advokātu Olavu Ceru.

Savukārt ar Ekonomisko lietu tiesas 2024. gada 24. janvāra spriedumu "Baltic International Bank" ir pasludināta par maksātnespējīgu. Par bankas maksātnespējas procesa administratori ir iecelta Linda Sniega-Svilāne.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), kura kopš 2023. gada ir pievienota Latvijas Bankai, 2022. gada 12. decembrī atzina "Baltic International Bank" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai, iespējams, nonāks finanšu grūtībās, un nolēma neveikt "Baltic International Bank" noregulējumu, proti, neīstenot pasākumus bankas darbības stabilizēšanai.

Pēc FKTK skaidrotā, "Baltic International Bank" darbības stratēģija neatbilda bankas iespējām un nebija īstenojama, tāpēc banka ilgstoši nenodrošināja pelnītspējīgu biznesa modeli. Tāpat bankai bija nopietni iekšējās pārvaldības trūkumi, tostarp noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā.

2022. gadā "Baltic International Bank", pēc neauditētajiem datiem, strādāja ar zaudējumiem 26,773 miljonu eiro apmērā, kas ir 5,3 reizes vairāk nekā 2021. gadā. Bankas aktīvi 2022. gada 31. decembrī bija 139,051 miljona eiro apmērā, kas ir par 33,8% jeb 71,12 miljoniem eiro mazāk nekā 2021. gada beigās.

Bankas lielākie akcionāri ir Valērijs Belokoņs (38,13%) un Vilorijs Belokoņs (21,3%).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!