"Yit Latvija" šogad plāno sākt būvēt 500 jaunus dzīvokļus; kur tie atradīsies?
Foto: Publicitātes foto

Būvkompānija un nekustamo īpašumu attīstītājs SIA "Yit Latvija" pērn pārdevis par 56% vairāk dzīvokļu nekā 2023. gadā, liecina uzņēmuma biznesa rezultāti.

Savukārt šogad uzņēmums plāno uzsākt teju 500 jaunu dzīvokļu izbūvi, daļu no projektu attīstīšanas aizsākot jau pavasarī, bet pārējos – gada otrajā pusē.

SIA "Yit Latvija" valdes loceklis Andris Božē uzsver, ka 2025. gads iesācies neraksturīgi aktīvi šim laikam. Proti, tradicionāli janvāris ir "klusais" mēnesis, bet šogad novērota augstāka interese par mājokļa iegādi nekā citkārt.

"Aizvadītā gada nogalē vairākkārt samazinātās Euribor procentu likmes ir atstājušas pozitīvu ietekmi uz patērētājiem, līdz ar to novērojam, ka interese pēc nekustamā īpašuma iegādes atgriežas. Tas ļauj mums optimistiski raudzīties uz dzīvokļu pārdošanas prognozēm arī 2025. gadam," saka Božē.

Viņš papildina, ka SIA "Yit Latvija" šogad paredz uzsākt aptuveni 500 jaunu dzīvokļu būvniecību – gan jaunās vietās, piemēram, Pļavniekos un Zolitūdē, gan turpināt īstenot nākamās kārtas projektos Āgenskalnā, Dreiliņos un Purvciemā, kur daļa no projektiem pērn uz kādu laiku tika atlikti.

2024. gadā "Yit Latvija" īstenoja tādus projektus kā "Mārpagalmi" otro namu Āgenskalnā, projektu "Grafīts" Pārdaugavā, pirmo namu modernajā "Kaivas kvartālā" Rīgas Dreiliņos, savukārt Purvciemā – "Silvas nami" piekto namu.

Kā norāda Božē, šobrīd nekustamie īpašumi kļūst pieejamāki, jo samazinās hipotekāro kredītu likmes, turklāt attīstītāji tirdzniecībā esošajiem gatavajiem mājokļiem piedāvā dažādus bonusus, taču arī valsts ar atbalsta instrumentiem var sekmēt straujāku nekustamo īpašumu tirgus attīstību, tādējādi palīdzot arī iedzīvotājiem sasniegt mērķi par sava mājokļa iegādi. Piemēram, Centrāleiropā, kur darbojas "Yit", nekustamo īpašumu tirgus ir labā situācijā, īpaši izceļot Poliju, Čehiju un Slovākiju.

"Citu valstu prakse rāda, ka dažādi valdības lēmumi var ievērojami sekmēt dzīvokļu tirdzniecību. Piemēram, Polijā izveidota īpaša programma jaunajām ģimenēm, tikmēr Čehijā ir piemērota samazinātā PVN likme jaunajiem dzīvokļiem, to no 16% samazinot uz 12%. Turklāt Čehijā un Slovākijā ir izveidota dzīvokļu kooperatīvu darbība, paredzot risinājumus dažādām cilvēku grupām, kas nevar kvalificēties banku kredītiem, piemēram, cilvēki, kuriem ir neregulāri ienākumi, vai cilvēki, kuriem jau ir kredītsaistības vai nav uzkrāta pirmā iemaksa," papildina Božē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!