ASV un Latvija stiprina attiecības zinātnes un tehnoloģiju jomā
Foto: Shutterstock

Trešdien, 4. septembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) telpās Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) parakstīja nozīmīgu starpvaldību nolīgumu ar Amerikas Savienoto Valstu valdību par sadarbību zinātnes un tehnoloģiju jomā, kas veicinās ne tikai zinātnisko progresu, bet arī tautsaimniecības attīstību un globālu inovāciju tīklu stiprināšanu, "Delfi" informēja ministrijā.

"ASV un Latvijas nolīgums par sadarbību zinātnes un tehnoloģiju jomā veicinās dinamiskas un inovatīvas partnerattiecības starp mūsu abām valstīm. Mēs ceram, ka šī vienošanās veicinās jaunus projektus starp Amerikas un Latvijas zinātniekiem un pētniekiem, padziļinot mūsu zinātnisko sadarbību. Šodien parakstītais nolīgums ir tikai sākums, nevis kulminācija tam, ko mūsu valstis var sasniegt, strādājot kopā," uzsver ASV ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Kristofers Robinsons.

Latvijas un ASV sadarbība zinātniekiem sniegs iespēju strādāt sazobē ar ASV kolēģiem, rodot jaunus kontaktus un jaunas perspektīvas inovatīvu tehnoloģiju radīšanā, skaidro RTU rektors Tālis Juhna.

Pašlaik spēkā esošais 1994. gada 6. jūlijā parakstītais ASV un Latvijas Republikas valdības nolīgums par sadarbību zinātnes un tehnoloģijas jomā tika noslēgts, pirms Latvija kļuva par Eiropas Savienības dalībvalsti. Šo 30 gadu laikā, sadarbojoties ar ASV zinātniskajām institūcijām un pētniekiem, Latvija pētniecības un tehnoloģiju attīstībā ir spērusi milzīgu soli.

Nolīgumam ir svarīga loma gan zinātnes un tehnoloģiju attīstībā, gan izglītības izcilības veicināšanai un tautsaimniecības modernizācijai. Starptautiskā sadarbība sniegs Latvijas zinātniekiem plašākas iespējas sadarboties ar vadošajām ASV universitātēm un pētniecības institūtiem, tādējādi paaugstinot pētniecības kvalitāti un palielinot Latvijas starptautisko redzamību zinātnes jomā. Savukārt zinātniskās un tehnoloģiskās sadarbības rezultātā radītie risinājumi tiks ieviesti arī Latvijas uzņēmumos, veicinot to konkurētspēju un inovāciju ieviešanu dažādās nozarēs.

Pētnieku un uzņēmēju sadarbība sekmē inovatīvas ekonomikas izaugsmi abās valstīs, radot jaunas darba vietas un stiprinot konkurētspēju globāli. Nolīgums veicinās Latvijas zinātnieku un inovatīvo uzņēmēju iespējas un būs jauns pakāpiens mūsu valstu sadarbībā pētniecības, tehnoloģiju, izglītības un inovāciju jomā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!