Pārāk nervozs un savārstīts stāstījums
Skaidrs, ka darba intervijā sevi jācenšas pierādīt no labākās puses. Ņemot vērā, ka uz konkrēto vakanci parasti pieteikušies vairāki kandidāti, ja intervijas laikā kaut kas samisēsies, intervētājs var pat savas bažas neizteikt, vienkārši saprotot, ka gan pēc tevis nāks kāds labāks.
Parasti darba intervijā nākas pieskarties vairākiem kutelīgiem tematiem. Piemēram, kāpēc aizgāji prom no iepriekšējā darba. Šajā un daudzos līdzīgos gadījumos centies nervozi nepazust savā stāstījumā. Tieši pārāk neskaidra un ilga paskaidrošana var absolūti tavu stāstījumu padarīt garlaicīgu un nogurdinošu, vēl vairāk situāciju sarežģījot. Lai arī pilnīgi atstrādātas un ierastas frāzes arī noteikti intervētājam ir apnikušas, centies pirms intervijas padomāt par skaidrām un trāpīgām frāzēm, lai neizklausītos nesagatavojusies un nervoza.
Intervijas vadīšana
Atceries, tu esi atnākusi uz darba interviju, lai tevi iztaujātu un noskaidrotu tavu atbilstību konkrētajam amatam. Nepagriez situāciju citā gultnē un nesāc vadīt interviju pati – atstāj to potenciālā darba devēja rokās.
Eksperti skaidro, ka nereti, cenšoties parādīt sevi no labākās puses, cilvēki mēdz uzsākt sarunu. Lai arī tas ne vienmēr ir slikti, tādā gadījumā jāpadomā, tieši kā tā tiek uzsākta – jautājumu uzdošana un intervijas ievadīšana vai pat pārņemšana savās rokās noteikti nenāk tev par labu. Ļauj intervētajam darīt savu darbu!
Protams, intervijas laikā vai beigās noteikti radīsies kāds precizējošs jautājums par konkrēto darbu, tomēr visu intervijas laiku vajadzētu atcerēties, kura rokās ir visi groži. Pielāgojies!
Cilvēcības trūkums
Lai arī darba intervijās profesionalitāte ir augstā vērtē, bieži vien, kā skaidro eksperti, kandidāti ir tik perfekti, ka tiem iztrūkst cilvēcības faktors. Piemēram, arī smaids un acu skatiens darba intervijā ir nozīmīgs!
Protams, uztraukums var ņemt virsroku brīdī, kad vēlies sevi pierādīt no labākās puses, tomēr pazaudēt cilvēcīgumu nevajadzētu. Arī kāds piemērots viegls joks var būt tieši laikā, lai radītu vajadzīgo atmosfēru un liecinātu par to, ka ar tevi varētu būt viegli un patīkami sadarboties ikdienā. Ir lieliski, ja vēlies būt profesionāla, taču nevar aizmirst, ka jūs visi esat tikai cilvēki. Ir svarīgi, lai intervētājs varētu ar tevi saprasties.
Centieni izrādīt, ka proti visu – arī tad, ja neproti
Daudzveidība, vairāku jomu izprašana un talanti noteikti ir liela priekšrocība. Protams, visas šīs lietas raksturo tevi gan kā cilvēku, gan darbinieku, tomēr ir svarīgi arī saprast to, kad šie tavi talanti var spēlēt tavā labā.
Pirmkārt, ja esi ļoti spējīga un uzskaiti pilnīgi visas savas lieliskās puses, var rasties iespaids, ka, pirmkārt, esi visai augstās domās par sevi (kas, protams, ne vienmēr ir slikti), bet, otrkārt, tas var pat likt domāt, ka esi pārāk kvalificēta konkrētajam amatam.
Lai trāpīgi apspēlētu savas prasmes, vispirms uzskaiti tikai tās, kuras tiešā veidā palīdzēs tev kārotajā amatā. Tomēr gadījumā, ja kāds robs tavās zināšanās iztrūkst, piemēram, kā apieties ar kādu datorprogrammu, nemelo, ka visu proti. Šādā situācijā izcel, ka saproti, par ko ir runa, tomēr sevišķas pieredzes tev tajā nav – lai vai kā, tu ātri apgūsti jaunas lietas.
Negativitāte
Dodoties uz darba interviju, savas negācijas noteikti vajadzētu atstāt mājās. Neviens nevēlas sastrādāties ar cilvēku, kuram nekad nekas nav labi! Karjeras eksperti uzsver, ka šī ir zīmīga nianse, ko noteikti vērā ņem ikviens darba devējs.
Lai izvairītos no šādas situācijas un iespējamas darba neiegūšanas, nerunā sliktu par kādiem bijušajiem kolēģiem, darba devēju vai jebkuru situāciju, kas tevi pārāk neapmierina. Pasaule ir pārāk maza, iespējams, intervētājs šos cilvēkus labi pazīst, un tu nekavējoties var sagandēt par sevi priekšstatu. Nestāsti arī to, kas tev nepatika iepriekšējā darbā – tas liecinās, ka kādu dienu, visticamāk, tu tā runāsi arī par šobrīd kāroto darbu. Un tas noteikti intervētāja acīs tev neliks izskatīties labi. Izvairies no negatīvā un koncentrējies uz labo!