{1329143b-d30e-1275-8733-65d29a70316b}
Foto: EPA/LETA
Globālās sasilšanas dēļ strauji sarūk Hindukuša – Himalaju kalnu sistēmas ledāji un sniega sega, pausts pirmdien ANO Klimata pārmaiņu konferencē Durbanā publiskotajā Starptautiskā kalnu kompleksās attīstības centra ziņojumā.

"Kļuvis skaidrs, ka Everests un citas augstākās pasaules virsotnes ir ārkārtīgi jutīgas pret globālajām klimata pārmaiņām," teikts dokumentā, "Temperatūras pieaugums izjauc sniega, ledus un ūdens līdzsvaru, apdraudot aptuveni 1,3 miljardus cilvēku, kas dzīvo no kalniem iztekošo upju piekrastēs," brīdina zinātnieki.

"Mūsu pētījumi pierāda, ka kalnu ekosistēmas ir vistrauslākās pasaulē," norādīja ANO Klimata konvencijas starptautiskās komisijas vadītājs Radžendra Pačauri. "Tajās koncentrēta trešdaļa visas pasaules ledāju 60 tūkstošu kvadrātkilometru platībā. Pēdējos 30 gados tie sarukuši par trešdaļu," norādīja zinātnieks.

Globālo klimata pārmaiņu konferencē Durbanā, Dienvidāfrikā gandrīz 200 valstu pārstāvji mēģina vienoties par risinājumiem globālās sasilšanas un siltumnīcefekta gāzu emisijas mazināšanai, ņemot vērā, ka 2012.gadā beidzas Kioto protokols par klimata pārmaiņām. Vairākas iepriekšējās Klimata pārmaiņu konferences beigušās bez rezultātiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!