No 'Deep fake' nav jābaidās, mierina eksperti
Foto: AP/Scanpix/LETA

Lai gan tehnoloģiskie sasniegumi padara ziņu viltošanu arvien vieglāku, tas nav jāuztver kā drauds, bet gan izaicinājums, norāda diskusijas "Mākslīgais intelekts – ideāls žurnālists vai bīstams satura manipulators?" dalībnieki sarunu festivālā "Lampa".

Tehnoloģiju loma sabiedriskās domas ietekmēšanā uzliek jaunus pienākumus gan žurnālistiem, gan lasītājiem, pauž AS Delfi valdes priekšsēdētājs Konstantīns Kuzikovs un SIA Tilde izstrādes un pētniecības direktors Raivis Skadiņš.

Dalībnieki diskusijā izteicās par kādu 2018. gadā Vašingtonas Universitātes pētnieku veidotu video, kurā bijušais ASV prezidents Baraks Obama šķietami stāsta par rūpību, ar kādu sabiedrībai jāiesoļo jaunajā tehnologiskajā laikmetā. Video izveidē tika izmantota tā saucamā "deep fake" metode, kur ar mākslīgā intelekta palīdzību tiek reālistiski atveidota cilvēka mīmika un balss. Lai gan video saturs nav šokējošs, fakts, ka šo runu Obama nekad nav teicis, kalpo kā pierādījums, ka arī video formātā iespējams safabricēt un izplatīt nepatiesas ziņas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!