Eksakto zinātņu mojo jābūt augstākam. Saruna ar 'Catchbox' dibinātāju
Foto: Publicitātes attēli

"Kaut kādam seksapīlam, mojo eksaktajām zinātnēm jābūt augstākam. Globāli runājot, tās patiesībā ir lieta, kas pievieno visvairāk vērtības. Kas tad ir visi lielākie pasaules uzņēmumi? Tie ir tehnoloģiju uzņēmumi," sarunā ar "Delfi Campus" izceļ Miķelis Studers, "Catchbox" līdzdibinātājs un vadītājs. Viņa studiju laikā Somijā izlolotā jaunuzņēmuma ideja iedzīvināta produktā, kas nu tiek mētāts apkārt pasaules lielāko tehnoloģiju milžu birojos.

"Catchbox" ražo diskusijas raisošus mikrofonus – audioierīce ieslēpta krāsainā un mīkstā kubā, kuru nākamajam runātājam var padot, vienkārši aizmetot. Sistēmā iestrādātie sensori un algoritmi gādā, lai mikrofons lidojuma un piezemēšanās laikā tiktu deaktivizēts un neradītu nevēlamus trokšņus, bet atkal ieslēgtos uzreiz pēc tam, ļaujot runātājam tapt sadzirdētam.

Šobrīd pasaulē ir pārdoti vairāki desmiti tūkstošu "Catchbox" ierīču. Tās, starp citu, ne tikai izstrādātas Latvijā, bet tepat arī tiek ražotas un komplektētas, pēc tam nonākot tādu uzņēmumu un organizāciju kā "Google", "Intel", "Verizon", "Dell", "Airbus" un NASA birojos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!