Rīgas Starptautiskā kino festivāla ("Riga IFF") ietvaros aizvadīta virtuālajai realitātei veltītā programma "Riga IFF Goes VR", kuras ietvaros norisinājās gan starptautisku ekspertu lekciju cikls, gan diennakti ilgs tehnoloģiju maratons – ''Magnetic Latvia hakatons''. Tajā uzvarēja komanda, kura strādāja pie Latvijas Autisma apvienības uzdevuma, kas ļautu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem mazināt stresu, iepazīstot jaunu vidi virtuālajā realitātē (VR).
Festivāla iesaiste VR nozarē ir likumsakarīga atbilde uz tehnoloģiju un kinovidē valdošām tendencēm – VR tehnoloģijām kļūstot plašāk pieejamām, pieaug nepieciešamība pēc jauna satura; tā veidošanā tiek iedrošināti darboties kino nozares pārstāvji – studenti un profesionāļi, kam ir zināšanas audiovizuālās stāstniecības izveidē. Savukārt darbs ar jaunu mediju, kāda ir VR, paplašina kino veidotāju darbības lauku. Tāpat, tas ļauj mijiedarboties ar tehnoloģiju nozari, kurā šobrīd ir liels pieprasījums pēc darbaspēka – īpaši – digitālā satura veidotājiem un izstrādātājiem.
Reaģējot uz šīm tendencēm, "Riga IFF" jau otro gadu norisinās virtuālajai realitātei veltīta programma "Riga IFF Goes VR", kas tiek veidota sadarbībā ar producentu apvienību "Story Hub" un "Magnetic Latvia". Šai programmai ir Ziemeļeiropā unikāls formāts, kas ietver iedvesmojošu lekciju ciklu starptautisku ekspertu – Džesikas Driskolas, Sonjas Božičas, Mikela Keldorfa un Vladimira Iliča – vadībā, kas aplūko vairākus, ar VR izstrādi un izplatīšanu saistītus aspektus, kā arī diennakti garš hakatons, kurā dalībnieki, strādājot komandās izveido VR projektu prototipus, kas paredzēti pielietojumam mācību procesos bērniem un jauniešiem. Uzsvars uz bērniem un jauniešiem paredzētu saturu ir viena no "Riga IFF Goes VR" veidotāju prioritātēm, lai panāktu, ka visjaunākā un visaktīvākā audiovizuālos medijus patērējošā paaudze digitālos medijus uzlūko ne tikai kā izklaidi, bet arī kā saistošu un vērtīgu mācībrīku.