Mācīt caur empātiju. 'DELFI' balvas ieguvēji virtuālās realitātes hakatonā

Rīgas starptautiskā filmu festivāla ("Riga IFF") virtuālās realitātes (VR) tehnoloģijām veltītajā programmā "Riga IFF Goes VR" norisinājās arī "Magnetic Latvia" organizētais hakatons ar mērķi likt lietā VR tehnoloģijas, lai radītu mācību rīkus bērniem un jauniešiem. Žūrijas balsojumā par "DELFI Campus" balvas saņēmējiem izraudzīta komanda, kas 24 stundu laikā radīja protoipu projektam "The Living Room" – empātiju rosinošai virtuālās realitātes pieredzei, kas stāsta par būtiskiem notikumiem mūsu valsts vēsturē no bērna skatu punkta. Hakatonā izstrādātajā prototipā komanda izvēlējās risināt Žaņa Lipkes memoriāla definēto uzdevumu un vēstīt par 1941. gadā Latvijā notiekošo, taču uzsver, ka šādu pieeju un risinājumu var pārnest arī uz citu jomu mācīšanu.

"Mūsu galvenais rīks ir naratīva izklāsts caur vidi. Šo pieeju var izmantot ļoti dažādās jomās. Protams, sociālās zinātnēs to ir vieglāk pielietot, bet tikpat labi varam stāstīt par fizikas likumiem caur vienu telpu – kas notiks, ja izslēgsim gravitāciju vai palielināsim spiedienu istabā 3 reizes?" skaidro viena no koncepta autorēm – jauno mediju māksliniece Ieva Vīksne.

Ieva ideju izstrādāja kopā ar jauno mediju mākslinieci, pašreiz Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras studenti Līgu Vēliņu, bet ideju iedzīvināt prototipā meitenēm palīdzēja 3D modelētāji un dizaineri Kaspars Lēvalds un Lauris Taube.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!