Foto: LETA
Laiks, kad jau skolas solā vai augstākajā mācību iestādē jaunais cilvēks varēja sagatavoties labi paredzamai darba dzīvei un karjerai, ir pagājis. Tas nav ne slikti, ne labi, tā tas vienkārši ir noticis. Taču tas arī nozīmē, ka turpmāk mums nāksies nepārtraukti pilnveidoties un mācīties. Kāpēc? Īsi atbildot – lai izdzīvotu darba tirgū. Un tas jau ir pavisam nopietni, jo tikai ar vidusskolas vai augstskolas atestātu vien un bez vēlmes mācīties papildus cilvēks potenciāli riskē kļūt nevajadzīgs un līdz ar to arī nabadzīgs.

Jauns izglītības standarts vai "kārtējās reformas" izglītībā ir nevis kaut kādas varas iedomas, bet gan nepieciešami priekšnoteikumi attīstībai. Mūsdienās pasaule strauji mainās, cilvēki ir kļuvuši mobilāki, un bieži vien tās zināšanas, kas bija derīgas pirms gadiem divdesmit, pašlaik jau ir neglābjami novecojušas.

Paskatīsimies, kādus darbus pašlaik dara mums tuvie cilvēki un kādu darbu mēs paši vēlamies veikt. Iespējams, ka "sapņu profesija" varētu būt dronu inženieris, influenceris, menedžeris elektrisko skrejriteņu ražošanas uzņēmumā. Paradoksāli, bet pirms gadiem desmit šādu darba iespēju nemaz nebija. Tāpat iespējams, ka nekā tāda vairs nebūs jau pēc gadiem desmit. Nāks citas profesijas, un strādājošajiem vajadzēs pielāgoties izmaiņām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!