Mūziķim jābūt arī nedaudz fiziķim. Paula Dundere par eksakto zinātņu lomu mūzikā
Foto: Publicitātes attēli
Pagājušajā nedēļā vēju pilsētā Liepājā, Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā, norisinājās Latvijas dzelzceļa (LDz) rīkotās "KonkurētSPĒJĪGS" sarunas, kuru laikā dziedātāja un digitālā satura veidotāja Paula Dundere pastāstīja skolēniem, kas kopīgs mūzikai un fizikai.

Paula Dundere skolēniem demonstrēja, kā fizikas zināšanas palīdz izprast notiekošo mūzikā: "Vienmēr šķiet, ka mūzika ir tikai radoša nodarbe, reti kurš aizdomājas, ka pat mūzikā saskaramies ar vienu no eksaktajiem mācību priekšmetiem – fiziku. Es pati nebiju par to aizdomājusies līdz brīdim, kad pievērsos mūzikai profesionāli. Piemēram, spēlējot ģitāru, ir jāņem vērā, ka katra ģitāras stīga ir cita biezuma, līdz ar to katra veido citādu vibrāciju. Tieši šī iemesla dēļ no katras stīgas rodas citāda skaņa. Mūzikā lielu lomu spēlē arī citi fizikas termini – frekvence, skaņas viļņi, tonis un atbalss."

Mūziķe arī atklāja, ka vieta, kur ļoti noder fizikas zināšanas, ir tieši ierakstu studija. "Lai nodrošinātu kvalitatīvu ierakstu, vajag izveidot tādu telpu, kur visi fona trokšņi tiek izolēti un atbalsis tiek "savāktas", lai ieraksta laikā izceltos tikai ierakstāmā balss/instruments."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!