Labāk apmaksātais darbs uz Zem… kosmosā? Pavisam noteikti. Uz Zemes – ne gluži. Kaut varētu šķist, ka NASA astronauti – cilvēki, kuru apmācīšana un ceļš līdz darba vietai izmaksā desmitiem miljonus eiro, bet "biroja" uzbūvēšanas un uzturēšanas izmaksas sen jau pārsniegušas 100 miljardu eiro atzīmi – pelna tikpat pasakainas summas. Izrādās, astronautu algas nemaz nav tik "kosmiskas", kaut, protams, zobi vadzī nav jākar un ar NASA nopelnīto var dzīvot pavisam noteikti virs vidusmēra līmeņa.
Jāsāk gan ar to, ka kurš katrs pat nevar pretendēt uz vietu NASA astronautu rindās. Obligāta prasība ir būt ASV pilsonim. Tāpat obligāts ir grāds zinātnē, inženierzinātnēs vai matemātikā – jāatgādina, ka astronauts pati par sevi nav pilnasinīga profesija, tie drīzāk ir zinātnieki un inženieri, kas papildus apmācīti darbam kosmosā. Arī Pauls Irbins sarunā ar "Campus" norādīja – lai cerētu uz darbu kosmosā, vispirms jākļūst par izcilu zinātnieku vai inženieri. Šis attiecas uz misijas speciālistiem. Taču, ja ir vēlme kļūt par astronautu, kurš ir atbildīgs par kosmosa kuģa vadību, nepieciešama arī ne mazāk kā 1000 stundu pieredze, pilotējot reaktīvo dzinēju lidaparātus.
Kandidātiem, kas atbilst sākotnējiem kritērijiem, jārēķinās ar milzīgu konkurenci atlases gaitā. "Business Insider" lēš, ka kļūt par NASA jauno astronautu ir 74 reizes grūtāk nekā iekļūt Hārvarda Universitātē, vienā no prestižākajām augstākās izglītības iestādēm pasaulē. NASA izsludina jauno astronautu uzņemšanu ik pēc pāris gadiem. Piemēram, 2017. gadā no 18,3 tūkstošiem gribētāju izvēlējās 12.