"Kopā ar skolēniem iegūsim un pētīsim DNS, piemēram, noteiksim HIV rezistenci nosakošo mutāciju. Ļausim jauniešiem praktiski izmēģināt dažādus laboratorijas instrumentus un iepazīstināsim ar mērierīcēm," par iecerēto "Ēnu dienas" norisi stāsta Molekulārās ģenētikas zinātniskās laboratorijas vadītāja Linda Gailīte.
Arī Darba drošības un vides veselības institūta Bioķīmijas laboratorijā un Anatomijas un antropoloģijas institūta jeb anatomikuma Antropoloģijas laboratorijā skolēni ēnos pētniekus, sekojot viņu ikdienas gaitām.
Vienmēr tradicionāli liela interese RSU "Ēnu dienā" ir bijusi par ķirurga profesiju. Šogad skolēni slimnīcās ēnos vairākus ķirurgus, kas ir arī RSU mācībspēki un ievērojami savas nozares speciālisti – asociēto profesoru Haraldu Plaudi, kardiologus profesoru Romanu Lāci un asociēto profesoru Kārli Trušinski, kā arī krūts ķirurgu asociēto profesoru Arvīdu Irmeju.
"Ķirurga ikdiena norit ne tikai operāciju zālē, bet arī pacientu palātās, konsultācijās ar kolēģiem un citās aktivitātēs. Jau vairāk nekā piecus gadus piedalos "Ēnu dienā", jo saprotu, ka jauniešiem ir svarīgi iepazīt profesiju klātienē, lai izvēlētos nākotnes karjeru," uzsver Irmejs.
Arī zobārsts ir starp ēnotāju visvairāk pieprasītajām profesijām – šogad teju 30 jaunieši ir izteikuši vēlmi ēnot zobārstus. "Ēnu dienā" skolēni varēs ne tikai redzēt zobārsta darba ikdienu, bet arī iepazīt zobārstniecības studiju procesu un izmēģināt 3D zobārstniecības simulācijas iekārtas, urbjot zobus un izveidojot savu pirmo plombu.
Skolēniem ir iespēja iepazīt RSU apgūstamās profesijas arī citos ikgadējos augstskolas pasākumos – Atvērto durvju dienā, izstādē "Skola", "ZZ čempionātā" un "Zinātnieku naktī", kā arī piedalīties akcijā "Pielaiko studijas".