Eksperte: paplašinātā realitāte ļauj prognozēt to, kā vēl nemaz nav
Foto: Publicitātes foto
Ir pētījumi, kas apgalvo, ka mūsdienās cilvēkam dienā nākas pieņemt līdz pat 35 tūkstošiem lēmumu. Liela daļa no tiem ir neapzināti, tomēr indivīda prātam tā ir pamatīga kognitīvā slodze. Modernās tehnoloģijas – virtuālās realitātes, papildinātās realitātes vai jauktās realitātes veidolā – ne tikai ļauj cilvēkam atslēgties no ikdienas rūpēm un iegrimt virtuālajā pasaulē, bet arī var efektīvi palīdzēt dažādu lēmumu pieņemšanā.

Pasaule ap mums kļūst aizvien komplicētāka. Dzīvojam informācijas laikmetā un ik dienu esam pārsātināti ar datu gūzmu. Taču situācijā, kad jāpieņem kāds svarīgs lēmums, piemēram, jāsper nākamais solis karjerā vai jāatjauno vecvecāku lauku māja, nereti attopamies, ka informācijas ir par maz vai tieši par daudz, draugu un paziņu viedokļi diametrāli pretēji, subjektīvās izjūtas mulsinošas un iztēle nepalīdz.

Paplašinātās realitātes datorprogrammu radītāji modernajam cilvēkam piedāvā nākt talkā tieši šādos brīžos – kad lēmumu pieņemšana ir apgrūtināta un situācijas iztēlošanās prātā ne vienmēr sniedz vajadzīgās atbildes. Taču, kamēr virtuālās realitātes jēdziens plašākā sabiedrībā ir labi pazīstams, termini "papildinātā realitāte" un "jauktā realitāte" ir zināmi mazāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!