Campus  - 562
Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 izraisītā infekcija "Covid-19" pasaulē prasījusi jau vairāk nekā septiņus tūkstošus cilvēku dzīvību, un šie ir tikai oficiāli reģistrētie gadījumi. Kopumā "Covid-19" konstatēts vairāk nekā 183 tūkstošiem – atkal jau jāuzsver, ka tie ir oficiāli fiksētie gadījumi, turklāt skaits turpinās pieaugt. Pandēmija ir ne tikai veselības, bet arī ekonomiska krīze, tomēr visā nepatīkamo seku gūzmā pandēmijas negaisa mākonim ir arī zelta maliņa – karantīnas un sociālās distancēšanas pasākumu ieviešana novedusi pie krasa gaisa piesārņojuma sarukuma industrializētākajos Ķīnas un Itālijas apgabalos. Tas glābj dzīvības.

Stenforda Universitātes vides resursu ekonomists Māršals Burke pat aplēsis, ka piesārņojuma samazinājums industrializētākajos Ķīnas apgabalos ik dienu glābj vairāk dzīvību nekā paņem "Covid-19".

8. martā, kad Latvijā vēl nebija noteikts ārkārtas stāvoklis, Burke veica aptuvenas ātrās aplēses par to, kādu pozitīvo efektu uz sabiedrības veselību atstājis piesārņojuma samazinājums Ķīnā.
Situācija strauji attīstās, un arī dati līdz ar to mainās teju ik dienu, bet Burke uzskata, ka pat "piesardzīgākās aplēses liecina – ir ļoti ticams, ka piesārņojuma samazinājums glābj vairāk dzīvību nekā prasījis "Covid-19".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!