Foto: Kadrs no video
Ņemot vērā, ka mikrobus ar cilvēka aci saskatīt nav iespējams, daudziem var būt grūti saprast, kā tie izplatās un nonāk no vienas vietas citā. Bijušais NASA inženieris Marks Robers, kas šobrīd pievērsies satura veidošanai "YouTube" platformā, ar skolēnu iesaisti realizējis eksperimentu, kura rezultātā parādīts, cik ātri mikrobi var nonākt uz dažādām virsmām un kāpēc ar paviršu roku mazgāšanu līdzēts nebūs.

Roku mazgāšanas jautājums šobrīd pasaulē īpaši aktualizēts jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības dēļ. Viens no aizsardzības pasākumiem, lai izvairītos no saslimšanas, ir regulāra roku mazgāšana – lieliskā kombinācija "ūdens + ziepes" ne tikai spēj attīrīt ādu no netīrumiem, putekļiem, eļļām un citām nevēlamām lietām, bet vairumā gadījumu, ja tiek lietotas antibakteriālās ziepes un ievērota pareiza roku mazgāšanas tehnika, arī likvidēt baktērijas un vīrusi. Kārtīgas roku mazgāšanas svarīgumu eksperimentā uzskatāmi parādījis arī Robers.

Lai situāciju vizualizētu, vīrietis izmantojis "Glo Germ" pulveri, ko parasti lieto, lai bērniem mācītu par baktēriju izplatīšanos. Āķis slēpjas tajā, ka parastā apgaismojumā pulveri vai losjonu redzēt nevar – šeit talkā tiek ņemts ultravioletais apgaismojums, kas paver pavisam citu bildi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!