Vecos datos atrod apslēptu dārgumu – Zemei, iespējams, līdz šim līdzīgāko citplanētu
Analizējot ar aktīvo darbību jau labu laiku noslēgušo Keplera kosmisko teleskopu ievāktos datus, aizvien ik pa laikam izdodas veikt aizraujošus atklājumus. Par vienu tādu izdevumā "The Astrophysical Journal Letters" paziņots nupat – 15. aprīlī izplatītā publikācijā vēstīts par "ja ne gluži Zemi 2.0", tad vismaz tās līdzinieci.

Iepriekš izmantotie algoritmi šo datu gūzmā apslēpto dārgumu uzrādīja kā viltus pozitīvu gadījumu. Tomēr, lai nepalaistu garām potenciāli vērtīgu informāciju, dati parasti tiek pārskatīti vairākkārt, un tas mēdz atmaksāties. Šoreiz gadījuma atkārtota analīze astronomiem atklāja patīkami satraucošu ainu – Zemes izmēra pasauli aptuveni 300 gaismas gadu attālumā no mūsu planētas.

Kas "Kepler-1649c" padara tik īpašu? Tā ir ne tikai dzīvībai potenciāli labvēlīgajā zonā – ne pārāk tuvu un ne pārāk tālu no zvaigznes –, bet pēc astronomu aplēsēm arī ar ļoti līdzīgu temperatūru. Planēta ir tikai nedaudz lielāka par Zemi – "Kepler-1649c" rādiuss ir 1,06 Zemes rādiusi, un tā no savas zvaignzes saņem aptuveni 75 procentus tā gaismas daudzuma, ko Zeme saņem no Saules.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!