Campus  - 695
Foto: Pixabay
Pieaugot to cilvēku skaitam, kas Covid-19 pandēmijas laikā strādā un mācās attālināti, publiskajā telpā aizvien vairāk tiek ziņots par dažādiem kiberuzbrukumiem. Pandēmijas laikā cītīgi jāmazgā ne tikai rokas, bet jāievēro arī laba kiberhigiēna, taču pētījuma "Iedzīvotāju pieredze un informētība par drošību un privātumu internetā un uzbrukumiem digitālajā vidē" dati atklāj satraucošu ainu – vairāk nekā pusei jeb 54% Latvijas iedzīvotāju trūkst zināšanu par savu datu drošību un privātumu digitālajā telpā, tikmēr viena trešdaļa pat īsti nezina, kā pasargāt savus datus internetā.

Attīstoties tehnoloģijām, arī kibernoziedznieki meklē jaunus veidus, kā iegūt sev vēlamo informāciju. Piemēram, ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) pirms Covid-19 pandēmijas sākuma dienā saņēma apmēram 1000 ziņojumus par dažādiem kiberuzbrukumiem, bet tagad tie jau ir 3000-4000 gadījumi dienā. Tikmēr "Google" ziņo, ka ik dienu bloķē 18 miljonus ar Covid-19 saistītu krāpniecisku e-pastu, neskaitot vairāk kā 240 miljonus ikdienas surogātpastu, ko saņem "Gmail" lietotāji no kiberuzbrucējiem, kas mēģina gūt labumu no koronavīrusa krīzes.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas insitūcija "CERT" ziņo, ka Latvijā ir novēroti ar Covid-19 tematiku saistīti kiberuzbrukumi, piemēram, saņemti ziņojumi par kaitīgiem e-pastiem, kuri izsūtīti Pasaules Veselības organizācijas vārdā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!