Delfi foto misc. - 74698
Foto: Shutterstock
Telerehabilitācijas pakalpojumi šobrīd nav pieejami visās ārstniecības iestādēs, taču izskatās, ka tas ir ceļš, pa kuru būs jāiet, pielāgojoties esošajiem apstākļiem. Kamēr Rīgas Stradiņa universitāte pārceļ medicīnas studentu praksi uz nākamo akadēmisko gadu, "Baltijas Rehabilitācijas centrs" Liepājā piedāvā "Zoom" tiešsaistes ārstu konsultācijas paliatīvās aprūpes pacientiem.

Līdz ārkārtas stāvokļa beigām ierobežotam pacientu skaitam tiks nodrošināti sekundārie ambulatorie un stacionārie pakalpojumi. To vidū ir arī rehabilitācijas pakalpojumi, taču to sniedzēji cenšas izdzīvot, sadarbojoties ar stacionāriem un citām ārstniecības iestādēm, kā arī garantējot pacientiem aprūpes nepārtrauktību.

Latvijas rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) apzina pieejamo informāciju, pieredzi un tehniskos risinājumus, lai iespēju robežās Latvijā ļautu attīstīt dažādus telerehabilitācijas pakalpojumus – informē LRPOA prezidents Aivars Vētra. Viņš norāda, ka šie telerehabilitācijas pakalpojumi nozīmē ne tikai konsultācijas vai padomu došanu, bet arī dažādu terapiju, apmācības un vides modificēšanas pasākumu nodrošināšanu. Vētra gan uzsver, ka šajā laikā īpaši jāizvairās no rehabilitācijas tehnoloģiju izmantošanas, par kurām nav zinātnē balstītu pierādījumu vai kuras tiek pamatotas ar tādiem izteicieniem kā "sliktāk jau no šīm procedūrām nebūs…", "pacienti parasti vēlas saņemt…" .

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!