Vīrieši ar ziedu pušķiem rokā, sievietes smuki sapucējušās un starojošas. Pārīši, sadevušies rokās, nemaz nebēdā par slapjdraņķi uz ietves un dodas nosvinēt kopā būšanu uz kādu restorānu, kino vai pavadīt vakaru divvientulībā mājās. Un tad ir tie citi un citas, kam šobrīd partnera nav, bet gribētos. Un visi tie Amora bultas skartie tieši Valentīna dienā šķiet īpaši kaitinoši. Kā samierināties ar būšanu vienam mīlestības svētkos – to podkāstā "Zinātne vai muļķības" skaidro psihoterapijas speciāliste un attiecību konsultante Aina Poiša.
Tātad – kā nejusties slikti, ja Valentīna dienu pavadi vienatnē?
"Mana pirmā atbilde ir – arī Valentīna dienā vari teikt, ka tev ir ko mīlēt. Ja tevi neviens nemīl, tev taču ir ko mīlēt! Tev ir iespēja mīlēt savu dzīvi, savus draugus, savu sunīti vai kaķīti, lai cik tas banāli neizklausītos," atbild Poiša. Viņa atzīst, ka būt vienam laikā, kad apkārt visi ir "sirsniņās vien", var radīt baigo kontrastu. "Tu pēkšņi ieraugi to savu nepiepildīto daļu."
Speciāliste iesaka mazliet pašironijas un plašāku skatu. "Tā var atbrīvoties no iestrēgšanas apjausmā, ka mani neviens nemīl. Bet tev taču ir ko mīlēt!"
Poiša arī atgādina, ka ne vienmēr viss ir tā, kā tas izskatās. Jā, Valentīna dienā uz ielām ir vairāk pārīšu, kas sadevušies rokās, visi ir rozā un pūkaini. "Bet mēs nezinām, vai viņi ir rozā arī tad, kad Valentīna diena beidzas!"
Klausies podkāstu gan audio platformās "Spotify", "Apple Podcasts" un citās, gan arī skaties "YouTube". Raidījumā spriežam arī par to, kā salabot salauztu sirdi, kāpēc sievietēm patīk sliktie puiši, un kā "Tinder" un citas randiņošanas lietotnes izmainījušas cilvēku attiecības.
--
Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par podkāsta un rakstu sērijas "Zinātne vai muļķības" saturu atbild AS "Delfi".