Nupat kļuva zināms, ka itāļu mākslinieka Mauricio Katelana darbs ar nosaukumu "Komiķis" – ar līmlenti sienai pielīmēts banāns – "Sotheby’s" izsolē pārdots par iespaidīgu summu, 6,2 miljoniem ASV dolāru. Nupat citā izsolē pie jauna īpašnieka nonākusi arī pasaulē lielākā jebkad pārdotā dinozaura fosilija, par kuru samaksāta vien nedaudz lielāka summa nekā par banānu – 6,4 miljoni ASV dolāru, vēsta "Live Science".
Šis apatozaura skelets no deguna līdz astes galam ir 21 metru garš. Dzīvojis juras laikmeta beigu posmā teritorijās, kur mūsdienās ir Ziemeļamerika, apatozaurs bija gigantisks, vairāk nekā 20 tonnas smags augēdājs. Dažas no atrastajām fosilijām liecināja, ka atsevišķi īpatņi izauguši pat vēl garāki un svēruši 30 tonnas.
Konkrētais eksemplārs iesaukts par Vulkānu. Skelets ir aptuveni 150 miljonus gadu sens, to veido 300 atsevišķi elementi, no kuriem 80% ir autentiski fosilizējušies kauli. Vulkāns no zemes klēpja izcelts nesen – to neprecizētā vietā Vaiomingas štatā fosiliju "mednieki" atrakuši laika posmā no 2018. līdz 2021. gadam, vēsta ziņu aģentūra AFP.
"Vulkāns nu kļuvis par lielāko dinozauru, kas jebkad pārdots izsolē," paziņojuši izsoļu nama "Barbarossa" pārstāvji. Nav gan precizēts, kurš tad bija iepriekšējais rekorda īpašnieks. Varbūt lielākais arī ir, taču noteikti ne pats dārgākais. Vairāki dinozauru skeleti pārdoti par vēl iespaidīgākām summām nekā Vulkāns.
Visdārgākais bija gandrīz pilnībā saglabājies stegozaura skelets, ko par 44,6 miljoniem nopirka miljardieris Kens Grifins. Prāvu summu nācās atdot arī par 67 miljonus gadu senu karaliskā tiranozaura vārdā Stens fosiliju. To 2020. gadā pārdeva par gandrīz 32 miljoniem dolāru. Trešais dārgākais eksemplārs ir Hektors – deinonikss, par kuru pircējs šķīrās no 12,4 miljoniem dolāru.
Anonīmais pircējs sola, ka Vulkāns nepazudīs no redzesloka. AFP ziņo, ka šī apatozaura īpašnieks ne tikai atļaus fosiliju izstādīt publiski, bet arī nodrošinās piekļuvi paleontologiem, lai tie iespaidīgo eksemplāru varētu rūpīgi izpētīt.