Latvijā joprojām trūkst izpratnes par ieguvumiem no vienlīdzīgas sieviešu un vīriešu līdztiesību nodrošināšanas informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē, secināts "IT Izglītības fonda" un "Accenture" uzdevumā veiktajā domnīcas "Providus" pētījumā. Lai sievietēm palīdzētu iekļauties nozarē, nevalstiskā organizācija "Riga TechGirls" uzsāk vēstnešu un mentoru iniciatīvu.
Pētījumā secināts, ka ievērojamā dzimumu pārstāvniecības disproporcija šajā nozarē ir cieši saistīta ar sabiedrībā dziļi iesakņotajiem stereotipiem, ka tehniskās zinātnes, tehnoloģijas ir vairāk piemērotas vīriešiem. Sabiedriskās domas aptauja, kuras pamatā bija dati no pētījumu centra SKDS, parādīja, ka sabiedrībā daļa profesiju tiek cieši saistītas ar dzimumu. Sabiedrībai ir vienalga, kura dzimuma pārstāvis nodrošina bankas konsultācijas (to norādījuši 75% respondentu), bet lielākā daļa jeb 86% iedzīvotāju bērna pieskatīšanu uzticētu sievietei, bet 88% automašīnas labošanu – vīrietim. Lielākā daļa jeb 71% respondentu sava tālruņa vai datora remontu arī uzticētu vīrietim nevis sievietei.
IT nozarē strādājošās sievietes pētījumā organizētajās fokusgrupās dalījās pieredzē un norādīja, ka, uzsākot darbu IT profesijā, ir saskārušās ar neuzticēšanos viņu profesionālajām spējām no kolēģu vai klientu puses, jo tā ir neierasta situācija, sadarboties ar sievieti – informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) profesionāli. Tāpat vairākos gadījumos sievietes atzina, ka viņu karjeru atklātā vai mazāk atklātā veidā ievērojami palēlinājusi loma ģimenē – atbildība par bērniem vai varbūtība, ka pārskatāmā nākotnē tādi būs, kad darba devējs, apzinoties darba kavēšanas risku, sievietēm uzticējis mazāk atbildīgus pienākumus. Sievietes ir pieredzējušas arī nelabvēlīgu attieksmi, piemēram, seksuāla rakstura jokus.